74HC595 Статични Возење 3 Сегмент Дигитален Дисплеј Модул Лесна Може Серија 0.5-инчен 3-светла Црвена боја
Новак - 4 %

74HC595 Статични Возење 3 Сегмент Дигитален Дисплеј Модул Лесна Може Серија 0.5-инчен 3-светла Црвена боја

Достапно за нарачка
DEN 109.92
DEN 105.00
Достапност:


Опис :
1.3-начин светла црвена дигитален дисплеј модул, постојат четири завртки дупки. Лесно да се инсталира.
2.Употреба три 74 HC595 SMD дискови, дигитални цевка беа секој бенд ограничување на отпорник, за да се обезбеди униформа осветленост.
3.Статички диск, во дигиталниот непроменет, SCM не се обновува. Не-динамичен скенирање, заштеда на MCU системот ресурси.
4.Едноставен интерфејс, VCC +, GND -, SDI податоци, Поместување на часовникот SCLK, latch ОПТОВАРУВАЊЕ, само три жица интерфејс со микро-контролор, заштеда на микроконтролерски IO
5.Податоци за излез лесно каскада.
Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба На Голема Продажба

За производот

Бренд Име:
IS
Број На Модел На:
74HC595 Статични Возење
is_customized:
Yes
Температурата На Работа:
-30-85 целзиусови степени
Тип:
Логиката Идентичен
Состојба:
Нови
Примена:
Дигитален Дисплеј Модул

Избор на клиент