1pc 100mmx100mmx1.5mm графичкиот процесор Northbridge IC LED Чипсет Heatsink Ладење Проводници Силикони Термички Подлога,100x100x1.5mm w/ 3.2 W/mK
Новак - 21 %

1pc 100mmx100mmx1.5mm графичкиот процесор Northbridge IC LED Чипсет Heatsink Ладење Проводници Силикони Термички Подлога,100x100x1.5mm

Достапно за нарачка
DEN 191.52
DEN 151.00
Достапност:

торба Карактеристики Избор на топлинска силициум филм главна цел е да се намали контакт термичка отпорност помеѓу извор на топлина и топлина мијалник површини во контакт површини. Јазот термички силициум филм може да биде добро исполнет со површината на контактот се користи за Контрола на одборот, на моторот, електроника, авто механика, домаќин компјутер, лап-топ компјутери, DVD, VCD, КАПАК, set-top кутии ,ПРЕДВОДЕНА IC SMD НАТОПИ и било ладење модул треба да биде исполнет и материјали за електрични и електронски производи. Мека,добра malleability,со малку вискозност. Силна изолација и Одлични перформанси. Обезбеди хаос-бесплатна инсталација, максимална топлинска спроводливост и зголемување на ладење. Ја намали ефективноста на вашиот heatsink и ја подигне температурата на работа на вашиот процесор/видео картичка. Материјал : спроведување на силиконски коефициент на Топлинска Спроводливост : 3.2(W/M-K) Континуирано Температура : -40 целзиусови степени степен~200 целзиусови степени степен Дефект Напон : >4 KV Затегнувачка Цврстина : 180 Kgf/cm2 Боја : Сина Големина : 100 x 100 x 1.5 mm

За производот

Бучава:
0dB
Тип:
Проводен Heatsink Гипс
Бренд Име:
En-Лаборатории
Фан Големина:
1 Инч
Пакет:
No
Линии:
Никој
Примена:
Процесор
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
сите
Број На Модел На:
11-001-340
Heatsink Материјал:
проводен силикони

Избор на клиент