Град Поправка Дент Lifter Т-Puller Лепак Колекции - PDR Алатки Лепак Puller Табот Град Отстранување Paintless Автомобил Дент Поправка Алатки
Новак - 5 %

Град Поправка Дент Lifter Т-Puller Лепак Колекции - PDR Алатки Лепак Puller Табот Град Отстранување Paintless Автомобил Дент

Достапно за нарачка
DEN 1967.52
DEN 1869.00
Достапност:


Град Поправка Дент Lifter Т-Puller Лепак Колекции - PDR Алатки Лепак Puller Табот Град Отстранување Paintless Автомобил Дент Поправка Алатки
За дент lifter
1.Алуминиумско куќиште
2.Нерѓосувачки Челик Прилагодување knob
3.Нерѓосувачки Челик Ореви/Завртки/Стожерот pin/E-Задржување клипови
4.Една завртка на врвот на дент lifter се користи за да се прилагоди на средината висина на дент lifter.
5.Со sandblasting оксидација процес, мазна текстура се чувствуваат и одличен изглед, производот е многу силен и издржлив.
6.На дното на дент lifter е силикони, а не обичните гума,која е многу мека и не се штетни за маслени бои и може да се teared надолу.
Blue Пластика Лепак Puller Табови :
П-29А : Овална лепак табот со вовлечен кругови, 40mm x 24mm
П-29 B : Овална лепак табот со вовлечен кругови, 30мм x 20mm
П-29 C : Круг лепак табот со вовлечен кругови, пречник од 15mm
П-29 D : Круг лепак табот со вовлечен кругови, 20mm дијаметар
П-29 E : Круг лепак табот со вовлечен кругови, 25мм дијаметар
PDR Tools - Т-рачка Дент Puller со Лепак Јазичиња за професионални Paintless Дент Поправка.
Износот на повлече капацитет на јазичето е во дел директно поврзани со површина на таб.
Сите јазичиња имаат дизајн на лицето, многу се фокусирани на маркетинг, дизајн и жртва способност да се лесно да се отстрани
лепак по употребата, Whdz е топче за голф dimple дизајн овозможува максимална површина без да се жртвува способноста да се отстрани лепак по употребата.
Одбрав да се направи thickest окно е можно повеќе, а уште фитинг 98% од "lifters" и "слајд чекани" на пазарот денес. Овие јазичиња, исто така, се карактеризираат ребрести адаптер парче за лесно грчевито држејќи се за табот додека отстранување на лепак.
За Т-puller :
Тоа има предности на едноставна операција, поправка на дент за вас директно заштита на Животната средина и тоа не ја оштетува оригинални бојата Погоден за дент на сите видови на рамен метал ,како што се автомобил тело £машината за перење и вратата е Истата Алатка која се Користи од Страна на Професионални PDR Техничари и Телото Продавници,НО Таа е наменета за сите Autobody дент отстранување АЛАТКА paintless
Нема слика е потребна кога се користи оваа алатка.
Ова е одлична алатка за отстранување на сите видови на учениците во камиони и автомобили.
Одлична за отстранување на град во авионите, како и.
Пакување Листа
1 Дент Lifter
5 Печати Табови Со 5 различни стил
1 Т - puller
Слика
Град Поправка Дент Lifter Т-Puller Лепак Колекции - PDR Алатки Лепак Puller Табот Град Отстранување Paintless Автомобил Дент Поправка Алатки

За производот

Тип:
Рака Алатки
Број на Парчиња:
1set
Бренд Име:
WHDZ
Големина:
/
DIY Материјали:
Електрични
Пакет:
Случај
Број На Модел На:
61010018& 61017003
Примена:
pdr алатка
Тип:
Дент Lifter+Лепак Јазичиња+Т-бар
дент lifter:
Алуминиумско куќиште
Лепак Табот:
5 компјутери Со 5 различни стил
т-puller:
Црвена
боја на дент lifter:
златен / црвена
боја на табови:
Сина
материјал на табови:
Пластични

Избор на клиент