БЛОК EMF Никел Бакар Обложени Ткаенина За Производство Заштитен Производ

БЛОК EMF Никел Бакар Обложени Ткаенина За Производство Заштитен Производ

Достапно за нарачка
DEN 374.40
Достапност:


БЛОК EMF Никел Бакар Обложени Ткаенина За Производство Заштитен Производ
На Информација За Производот : 1.Функција : RFID блокирање,EMF/EMI/RF оклопна 2.Се користи за : паричникот ling / торба ling / оклопна шатор / заштитен ѕид 3.Тип : обична 4.Боја : сребро сива 5.Техника : ткаени Производ Бр. : EMF67#P
Состав : 23% бакар+20% nickle+57% полиестер
Дебелина : 0.08-0.09 mm
Отпор : 0.03-0.05 OHM
Ширина : 108 CM
Нега :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
Примена :
1. Обичен тип на заштита од зрачење може да се користи во висока фреквенција електромагнетна оклопна проводници платно
Како што се : индустриски висока фреквенција печка, мобилни комуникации, медицинска опрема и на други индустрии на висока фреквенција електромагнетна радијација заштита.
2. Може да се користи за висок електромагнетни оклопна.
3. Погоден за обработка на I/O интерфејс подлога, сите видови на геометријата на оклопна заптивка .

За производот

боја:
сребро сива
Бренд Име:
БЛОК EMF
Техника:
Ткаени
Стил:
Обична
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Unbleached
Велур Ткаенина Тип:
.
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Ширина:
108cm
Тип:
Никел Бакар обложени
Плетени Тип:
Ткаени
Nonwoven Техника:
Никел Бакар обложени
Материјал:
Никел Бакар обложени

Избор на клиент