Кинески снабдување БЛОК EMF компанија никел бакар Заштитен Материјал со лепило налепници

Кинески снабдување БЛОК EMF компанија никел бакар Заштитен Материјал со лепило налепници

Достапно за нарачка
DEN 24720.00
Достапност:

Кинески снабдување БЛОК EMF компанија никел бакар Заштитен Материјал со лепило налепници
Карактеристики :
Име на производ : Заштитен Материјал со лепило налепници
Производ Бр. : BJS#RF1
Состав : 23% бакар+20% nickle+57% полиестер
Дебелина : 0.08-0.095 mm
Спроводливост: 0.02-0.08 Ω/cm
Ширина : 108 CM
Тип : Plaid
Боја : сребро сива
Функција :
Единствен слој
Силна stickiness
Анти-корозија
Добро Оклопна
Широко се користи
Анти-зрачење
Нега :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
Примена :
1. Овој материјал може да се користи во висока фреквенција електромагнетна оклопна проводници платно :
Како што се : индустриски висока фреквенција печка, мобилни комуникации, медицинска опрема и на други индустрии на висока фреквенција електромагнетна радијација заштита.
2. Може да се користи за висок електромагнетни оклопна.
3. Погоден за обработка на I/O интерфејс подлога, сите видови на геометријата на оклопна заптивка .
4. Може да се користи за оклопна облека, анти-статички облека, завеса , електромагнетни бранови заштита на статии .
Слики :
Информациите на компанијата :
Зошто не ти се избере нашата фирма?
1.Нашата соработка концепт : чесни, веродостојна, меѓусебна-корисна и услуга-ориентирана.
2.Ви посакувам се на нашите клиенти и нашиот пријател, да се развијат со вас да се создаде двоен win.
3.Имаме најниска цена на големопродажните цени достапни за препродавачи.
Пакување & Испорака :
Виткање пакување во рамките на сто метри Над сто метри во ролни Pls забелешка :
1m можете да добиете 1m*108cm
2m можете да добиете 2м*108cm
3m можете да добиете 3m*108cm
4m......... 4m*108cm
..м ќе може да се добие ..м*108cm
100meters пакување во тек. мала количина укината пакување. ви благодариме.
ние не им се враќа на продажба предмети! затоа што ако ткаенина еднаш сечење , може да не продажба повторно. ви благодариме за разбирањето!

За производот

боја:
сребро сива
Бренд Име:
БЛОК EMF
Техника:
Ткаени
Стил:
Plaid
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Велур Ткаенина Тип:
.
Шема:
Обложени
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Ширина:
108cm
Материјал:
никел бакар
Nonwoven Техника:
никел бакар
Тип:
никел бакар
Плетени Тип:
.
Име на производ:
Заштитен Материјал со лепило налепници
Производот Без:
BJS#RF1
Состав:
23% бакар+20% nickle+57% полиестер
Дебелина:
0.08-0.095 mm

Избор на клиент