најновите НАИЗМЕНИЧЕН 220 V 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 1pcs Приемник + 2 парчиња едно-копче метал Далечински 315mhz/433mhz
Новак - 12 %

најновите НАИЗМЕНИЧЕН 220 V 1CH Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 1pcs Приемник + 2 парчиња едно-копче метал Далечински

Достапно за нарачка
DEN 952.32
DEN 838.00
Достапност:

најновите НАИЗМЕНИЧЕН 220 V 1 CH Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 1pcs Приемник + 2 парчиња едно-копче метал Далечински 315mhz/433mhz
Компанијата добива далечинскиот управувач одбор, погоден за анти-кражба алармот, далечински управувач електричен врати и Прозорци, сигнал контрола, индустриска контрола, електрична контрола коло на кревање на опрема и така натаму. Далечински управувач switch модул реле контакт излез самостојно, не е многу погоден за директна контрола на сите видови на оптоварување; Производи усвојување на безжичен фиксен код технологија, omnidirectional, noninterference switch. Далечински управувач switch колото компонента материјали купувачите можат да контраст по купувањето.
Примање плоча секој пат може да издржи максимум 10 тековната, ac load, директно може да се должи секој реле со сет на нормално отворен, нормално затворени контакти. Да се продолжи работниот век на примање плоча, ние не препорачуваме контрола висока моќност оптоварување, совети секоја контрола на моќта во 1000 w (отпорност на оптоварување); 600 w (индуктивен товар); 400 w (под моторни оптоварување).
1. Технички параметри
Работен напон : 220 V
Работа фреквенција : 315 MHz / 433 MHz
Максимално оптоварување : 1500 W
Работни начин : бутване , авто-заклучување и интер-lock(Прилагодливи од рампа)
Коло големина : 60 × 30 × 17 mm
Школка големина : 66 x 36 × 21 mm
Учење и отстранување метод :
1 . Постои учење копчето на контролниот панел на допир прекинувач, на копче се користи да
учат и да се отстрани код.
2 . Притиснете и задржете за учење копчето за три секунди. Кога индикаторот менувачот
,, ние го внесете учење држава. Притиснете кое било копче на далечинскиот контролер да се емитуваат сигнал, thelight трепка два пати и се исклучува . Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно.
3 . Тоа може да научат повеќе од 12 КОМПЈУТЕРИ 2262 или 1527 чип со различни код безжичниот далечински управувач
контролорот.
4. Delete remote control метод : задржете го учење копчето за за околу 8 секунди, theindicator светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани.
5. работни начин на префрлување
Преку под коло зад рампа 1, 2, 3 различни локално за да се префрлите работи начин
1 jog1, 2, 3 влошки не-занимање, не поврзете
2 авто-заклучување, shorted 1, 2
3, интер-заклучување shorted 2, 3
Бутване притиснете го копчето е ВКЛУЧЕНО . олабави вашиот прст е ИСКЛУЧЕНО
Авто -заклучување- притиснете едно копче за едно време е ЗА . притиснете го истото копче повторно е ИСКЛУЧЕНО
Интер-lock-притиснете едно копче НА , притиснете друг копчето е ИСКЛУЧЕНО .
Answer : ___________________________ Note : 433mhz и 315 mhz се достапни ,315mhz ќе бидат испратени ако не постои побарувачка на фреквенција
pacote inclui :
1 * приемник ( со капак )
2 * предавател ( со батерија )

За производот

Канал:
1
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Пакет:
No
Број На Модел На:
220V-1ch
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315mhz /433mhz

Избор на клиент