М12 100V 10W Проток Сензор За Риба Резервоар/Аквариум Плови на копчињата/ Резервоарот за Вода Ниво Сензор

М12 100V 10W Проток Сензор За Риба Резервоар/Аквариум Плови на копчињата/ Резервоарот за Вода Ниво Сензор

Достапно за нарачка
DEN 864.00
Достапност:


Топла продажба Плови вклучете го препорачувам
М12 100 V 10 W Проток Сензор За Риба Резервоар/Аквариум Плови на копчињата/ Резервоарот за Вода Ниво Сензор
Оваа плови прекинувач(нивото на водата сензор) широко се користи во автомобилската, индустриска опрема, земјоделска опрема и апарати за домаќинство.
Оваа плови прекинувач(нивото на водата сензор) може да се користи во резервоарот за вода и греење на вода опрема, која треба функција на анти-сува на безбедност на заштита, како што се вода машина, бојлер, клима уред, овлажнител, кафе машина, мини фрижидер и така натаму.

За производот

DIY Материјали:
Водовод
Материјал:
PP
Договор за оценка (Максимум):
10W
Префрлување напон (Max):
110VDC
Префрлување струја (Max):
0.5 A
Пад на напон (Max):
220VDC
Носат струја (Max):
1A
Договорот отпор (Max):
100 OHM

Избор на клиент