БЛОК EMF EMI Оклопна Ткаенина Antiradiation Ткаенина RFID блокирање материјал за паричници EMI67#L 20170814

БЛОК EMF EMI Оклопна Ткаенина Antiradiation Ткаенина RFID блокирање материјал за паричници EMI67L 20170814

Достапно за нарачка
DEN 18672.00
Достапност:

БЛОК EMF EMI Оклопна Ткаенина Antiradiation Ткаенина RFID блокирање материјал за паричници EMI67#L 20170814
Примена :
1. Plaid заштита од зрачење може да се користи во висока фреквенција електромагнетна оклопна проводници платно :
Како што се : индустриски висока фреквенција печка, мобилни комуникации, медицинска опрема и на други индустрии на висока фреквенција електромагнетна радијација заштита.
2. Може да се користи за висок електромагнетни оклопна.
3. Погоден за обработка на I/O интерфејс подлога, сите видови на геометријата на оклопна заптивка .
4. Може да произведе оклопна облека, анти-статички облека, завеса , електромагнетни бранови заштита на статии .

Нега :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
-
Примена : . оклопна облека, анти-статички облека, завеса , електромагнетни бранови заштита на статии .
оклопна завеса
електромагнетни бранови заштита на артикли
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П : Како да ќе се гарантира мојата уплата ?
A : Нашата компанија е ALIBABA ЗЛАТО СНАБДУВАЧ. и ALIBABA се направи ни направи претпријатие за проверка. и нашата компанија се наоѓа во главниот град на Кина, пекинг градот. Пекинг е типичен на горната класа култура. Ние секогаш се придржуваат до "клиенти основно, квалитетот на прво место" на целта, да обрнат внимание на искреност, извршување на извонредност.
П : Може ли да се купи на различни модели во едно време?
A : Да, ние може да се комбинираат на пратки.
П : Колку време ќе биде потребно пред да брод на производите?
A : Ние нормално брод вашата нарачка во рок од 24-48 часа од receving на вашата исплата.
П : Ако имам било какви прашања ,како можам да контактира со вас?
A : Можете да контактирате со нас со вашиот problems.by e-mail или телефон.Ние сме секогаш со пријатна услуга.

За производот

боја:
сребро сива
Бренд Име:
БЛОК EMF
Ширина:
108cm-112cm
Техника:
Ткаени
Стил:
Plaid
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Велур Ткаенина Тип:
.
Шема:
Обложени
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Тип:
никел бакар
Nonwoven Техника:
никел бакар
Плетени Тип:
никел бакар
Материјал:
никел бакар
Производот Не.:
EMI67#Л
Состав:
23% бакар+20% nickle+57% полиестер
Оклопна Ефикасност:
75DB-94DB
боја:
сребро сива
Отпорот:
0.05 Ohm
оклопна:
>99.99%
Функција:
RFID /EMI / EMF/ RF/ Блокирање на Проводници Ripstop
Ширина:
108-112cm

Избор на клиент