Chainho, 7pcs/многу,Нови Овошје серија Twill Памучна Ткаенина,Крпеница Крпа,DIY Шиење Quilting Масти Четвртини Материјал За Бебе&Дете
Новак - 20 %

Chainho, 7pcs/многу,Нови Овошје серија Twill Памучна Ткаенина,Крпеница Крпа,DIY Шиење Quilting Масти Четвртини Материјал За Бебе&Дете

Достапно за нарачка
DEN 440.16
DEN 352.00
Достапност:


ЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линк
7pcs/многу,Twill Памучна Ткаенина Комбинација Цртан филм Ткиво Ткаенина На рачно изработени DIY Quilting Шиење Бебе&Деца Листови Фустан Материјал answer : ___________________________ Note : ние снабдување оваа ткаенина пакет
Сите ткаенини и филц се скрати со рака.
Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 1-2cm отстапување .
Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.
Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
Како ние се намали ткаенини :
Секој дизајн 1 парче, НЕ може да одберете дизајн.
Пакетот е пре-сече,ако цел повеќе од 1 сетови,тоа НЕ е континуирано .
Како ние се намали ткаенини :
Техника : Ткаени
Модел : Печатени
Функција : Еко-Пријателски
Тип На Производ : Други Ткаенини
Плетени Тип : Никој
Велур Ткаенина Тип : Никој
Дизајн : Како Се Покаже Слика
Густина : 133x72
Стил : 8 Боја Бран Серија
Функција : Дише & Еко-Пријателски
Материјал : Памук
Тип : Памук Ткаенини
Стил : Twill
Nonwoven Техника : Никој
Материјал : Памук Ткаенини
Предиво : 30 е
Димензии : 40cm*50cm / парче
Тежина : 1lot =7pcs=150g
Употреба : Quilting Крпеница
Употреба : Занаети Воздушните Кеси Перница Престилка Лист Перница
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чувствува ткаенина
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памучна ткаенина комбинација quilting пакет
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за рачно боени памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за poplin памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чипка лента
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за копчето
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за панделка
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк
ПРОСТОР

За производот

Ширина:
40cmx50cm
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Стил:
Twill
Функција:
Еко-Пријателски
Техника:
Ткаени
Бренд Име:
chainho
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Материјал:
100% Памук
Шема:
Печатени
Плетени Тип:
Никој
Тип:
памучна ткаенина крпеница
Nonwoven Техника:
Никој
Материјал:
100% памук ткаенини
Функција:
Дише & Еко-Пријателски
Стил:
7 Дизајн Овошје Серија
Количина:
1Package=7 Парчиња=7 Дизајни
Големина:
1Piece=40cmx50cm
Тежина:
1Package=150g
Предиво:
40-ТИТЕ
боја:
како се покаже слика
користат за:
DIY рачно изработени Везана Scrapbooking Hometextile Комбинација за Шиење
Употреба:
Занает Навлаки За Перница Покрива Quilting Крпа Фустан Кеси Кошула

Избор на клиент