102 компјутери= 51 парови лаванда труба уво восок од свеќа,без хемиски остатоци,не гори чад,со заштитен диск+CE,супер квалитет
Новак - 20 %

102 компјутери= 51 парови лаванда труба уво восок од свеќа,без хемиски остатоци,не гори чад,со заштитен диск+CE,супер квалитет

Достапно за нарачка
DEN 2505.60
DEN 2004.00
Достапност:

Автентични Труба Уво Свеќа со Гаранција за Квалитет ! не филтри паѓа, не гори чад
Традиционално Рачно Изработени
Високо квалитетни уметнички дела
100% Чиста beewax 100% Чисто етерично масло
Природен памук, без хемиски/остатоци на пестициди
Приближната горење time : 15-18mins/пар
Со сигурност плоча Различни бои и ароми е достапна
Кратка Историја на Уво Свеќи
Ова е древна и природна терапија со преданието од страна на многу цивилизации.
Се верува дека Античките Грци користи уво свеќи, на почетокот веројатно за чистење, прочистувачките и лекување
на духовна основа, но многу подоцна на чисто физички основа. Сепак, практиката достигна современиот свет
преку мајчин Американските Индијанци на Северна Аризона. Уво свеќи беа традиционално се користи од страна на Shamen исцелители.
Древниот ѕид слики покажуваат нивната важност во иницијални ритуали и исцелување церемонии на племето.
Свеќи се уште се направи денес на основа на старите, традиционални формула потекло од античките Индијанци.
Како Да Се Употреба На Уво Свеќи
1) да се Подготви вашата област
Осигурете се дека просторијата е draughtfree, температурата треба да биде амбиент и осветлување мека. Вие може да сакате да се
има некои нежни музиката пуштена во позадина.
2) да се Подготви вашата опрема
Нокаутирам на вашето уво свеќи, еден мал сад на вода, огледало, полесни или натпревари и еден пар ножици.
3) Лежат во удобна положба
На каучот или дури и на подот! Остатокот главата на перница и навалите главата на едната страна. Тоа е добра идеја да имате
некој околу да ви помогне, особено ако ова е вашата прва искуство на уво candling.
Откако ќе се утврди вашата рутина уво candling на редовна основа, да се осигурате дека имате огледало, така што
може да се оцени вашата напредок, додека candling.
4) Место на свеќа нежно во надворешниот отворањето на уво
Увото свеќа е опремено со мала утеха слушалка, која се става нежно во надворешниот отворање на уво за да
осигурете се дека имате добра печат помеѓу уво отворање и на крајот на свеќа.
5) потоа Можете да запали свеќа
Еднаш запалени, свеќа создава мала вакуум ефект, оксидирачки, запарување и цртање омекнат восок и остатоци
од ушите. Ова е многу нежна и noninvasive процес, и најверојатно ќе ја доживее прекрасни
гуши или меки подсвиркване звук во текот на постапката. Приближната горење време за свеќа е на 10~12 минути.
6) Отстранување на свеќа од вашето уво, откако пламен ќе стигне до линијата за означување
Изгаснат свеќа во чаша со вода и се отсече изгорени дел
Напомена :
Повеќе количество ќе им помогне на поевтини превозот цена !
Ако сакате да нарачате во голема количина,ве молиме контактирајте со нас или ни остави порака за да се добие точно превозот цена!
ние ќе одговор во рок од 24 часа обично !

За производот

Тип На Објект:
Уво Заштита
Големина:
length
Материјал:
чиста beewax
Број На Модел На:
001
Труба уво свеќа:
чиста beewax
Мирис:
Лаванда
боја:
светло виолетова
Со филтер:
со уво приклучок
Заштитен диск:
на располагање
Гори чад :
слободни
Ткаенини:
медицински одделение
Пакет:
1 пар во пластична блистер
Секоја кутија:
51 парови
Сертификат:
CE

Избор на клиент