Ласерски Леќи КОЛ 20mm FL127mm 5inch Огледало КОЛ 25мм со Гас Млазницата CO2 Ласерски Машина за Сечење се Соберат Механизам Ласерски Пен

Ласерски Леќи КОЛ 20mm FL127mm 5inch Огледало КОЛ 25мм со Гас Млазницата CO2 Ласерски Машина за Сечење се Соберат Механизам Ласерски

Достапно за нарачка
DEN 2352.00
Достапност:


Ласерски Леќи КОЛ 20mm FL127mm 5inch Огледало КОЛ 25мм со Гас Млазницата CO2 Ласерски Машина за Сечење се Соберат Механизам Ласерски Пен
Ова е само за CO2 laser глава, за 3-то ласерски огледало и ласерски леќи да се поправи во ласерски машина. ние, исто така, имаат цела низа на CO2 ласерски машина за сечење машински делови.
Производ Слика
Предност :
1. 2 места за да се поправи леќа, се приспособат за фокусна должина од 2"-5" леќа.
2. Ласерски леќи висина прилагодливи.
3. 3 насоки за да се прилагоди на ласерски огледало.
4.Нема ограничување за влез ласерски зрак насока, ќе се применуваат за лево и десно incomging ласерски зрак.
Овој ласерски глава е за
Огледало : дијаметар 25mm
Леќи на камерата : дијаметар 20mm, FL2"/50.8 mm,
дијаметар 20mm, FL2.5"/63.5 mm,
дијаметар 20mm, FL3"/76.2 mm,
дијаметар 20mm, FL4"/101.6 mm,
дијаметар 20mm, FL5"/127mm.
Ако сакате да diy на CO2 ласерски машина за сечење, имаме и други поврзани со механички делови за вас.
Златната Боја
Целиот сет на CO2 ласерски машина за СЕЧЕЊЕ Машински делови листата :
Никој
Име На Производ
Количина
Слика
1
цевка поддржува
2
2
првиот одраз огледала месеци
1
3
вториот одраз огледало месеци
1
4
ласерски сече главата
1
5
X лево појас тела
1
6
X право појас тела
1
7
Y оска Пред појас тела
2
8
Y оска Назад појас тела
2
9
Основна плоча
4
10
Близината switch заградата
2
11
моторни монтирање плоча
2
12
Моторни синхронизирање тркала
2
13
3 M-15 јамка појас
2
14
3 M-15 отвори појас
5m
15 Спојување 2
16
завртка
Повеќе
Светлината пат систем/Ласерски Машина Механички Делови
Да се направи ласерски машина помали и повеќе флексибилен, ласерски зрак мора да биде bended во некои одреден начин, ласерски огледало и леќа треба огледало планината и ласерски глава да се поправи и прилагодување на ласерскиот зрак насока.
За CO2 ласерско сечење и гравирање машина, нормално на целиот сет ласерски пат систем, вклучувајќи 3 огледало и 1 ласерски леќи, па 3 огледало планината и еден ласерски глава се потребни. Првиот огледало ќе се одржи од првиот огледало планината, надвор од ласерски цевка, за да се наведнуваат на ласерски зрак во работата област. Испрати огледало ќе се одржи од вториот огледало планината, на едниот крај на X-оската, тоа ќе го преселат со X-оската лизгачот. Третиот огледало и леќа се одржуваат од страна на ласерски главата, новата генерација на ласерски глава ги содржи трети огледало планината, лесно да се прилагоди на ласерски зрак насока, и да се направи на механички дел на повеќе флексибилни.
Други ласерски механички делови ќе бидат потребни кога се соберат машина, која вклучувајќи синхронизирање тркала, запчаници, ласерски мотор држач, спојки, лизгачот и блокови, мерењето појас, доведе завртка, Кралот Ласерот може да ги обезбеди сите механички делови на ласерски машина.
СЛИКА :
Други главниот дел да се соберат ласерски машина за сечење.
Плаќање
Превозот
Услови за Продажба
Контактирајте Со Нас

За производот

DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
CMLH01
Бренд Име:
MASHI ЛАСЕРСКА

Избор на клиент