Бисер Дупка Удар Килибар Восок Дрвени Маслиново Мушка Jade Мелење Дупчење Електрични Вежба Машина HF00015
Новак - 5 %

Бисер Дупка Удар Килибар Восок Дрвени Маслиново Мушка Jade Мелење Дупчење Електрични Вежба Машина HF00015

Достапно за нарачка
DEN 12240.00
DEN 11628.00
Достапност:


Бисер дупка удар килибар восок дрвени маслиново мушка jade мелење дупчење Електрични вежба машина
Сликата покажува :
Детали :
Пакување :
Опис :
8 главни предности :
(1) : може да се користи за бисер tou корали, килибар и други скапоцени камења и накит, како што се делови од прецизно дупчење
(2) : машина е опремена со посебни менгеме, погоден за кружни, метри, профилирани различни спецификации и форми на бисер
(3) : машина чак изработени од АБС, ABS носат-отпор намалување на површината е мазна, тоа е на високо одделение суровина, системот за сопирање на автомобилот, па машина картичка главата не само што носат отпорни и можат да се спречи бисер цвет задача
(4) : различни спецификации на # 3 - # 25 mm бисер на удар (слатководни бисери, seawater бисери, јужна океанот бисер, Тахити црни бисери, школка монистра, корали, килибар се применливи)
(5) : опремени со пет специјални вежба бисери holing игла
(6) : дупчење на длабочина може да се прилагоди
(7) : менгеме на назад имаат последици на дното на дупката, употребата на машината може да се серија удар (за серија на удар ќе произведе голем број на бисер во прав, бисер е лесно да се затвори живеење машини артефакти), со прашина падне дупки не треба секогаш да се исчисти бисер во прав, се обезбеди машина нормално го користите за долго време.
(8) : мал волумен, мала тежина, елегантен изглед, погоден за секое место.
Напон : 220 v моќ : 320 w
Брзина : 8000 ВРТЕЖИ во минута чак : 0.3 4 мм
Тежина : 5.2 килограми
Опремени со нога контрола на брзината заедно со вас за да ви овозможи да ги следите бела позадина.
Работа глава може да ја промените големината holing игла.
Најголемата чак : 4 mm дијаметар
Забелешка : Друг вид на овој вид машина за факултативна

За производот

Тип:
Внатрешни Мелење Машина
Бренд Име:
YunlinLi
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
HF00015
CNC или Не:
Нормално

Избор на клиент