К-88 Во Уво Мини Дигитални Слушни Помагала Помош Прилагодливи Звук Засилувач Со Апаратче За Слушање Висок Квалитет На Уво Заштита
Новак - 20 %

К-88 Во Уво Мини Дигитални Слушни Помагала Помош Прилагодливи Звук Засилувач Со Апаратче За Слушање Висок Квалитет На Уво Заштита

Достапно за нарачка
DEN 813.60
DEN 651.00
Достапност:


К-88 Во Уво Мини Дигитални Слушни Помагала Помош Прилагодливи Звук Засилувач Со Апаратче За Слушање Висок Квалитет На Уво Заштита
Карактеристики :
Доаѓа со полнење функција, нема потреба за промена на батерија
Комбинира cosmetically привлечен изглед со мазни звук внатрешен звучник
Канал дигитална обработка на звук овозможува на корисникот за контрола на јачината на звукот и програми
Филтрираат несакани бучава предизвикана од струење или ветер Испорача директно, моќни, и мазна звук право во вашето уво
Влага отпорни обезбедува трајност на повеќето форми на влага и носат
Посебна жица и приклучок за слушалки, поудобно и безбедност
Обезбеди подобрена технологија за намалена електромагнетни пречки
Погодна за тешки губење на слухот луѓе
Помала од кредитна картичка, дискретна доволно за да лесно се вклопуваат во вашиот џеб или чанта
Спецификации :
Модел : К-88
Максимална Сатурација Звучен Притисок : 125d B ± 4d B
Хармонично Нарушување : ≤10%
Зачестеност Одговор : 450-3500 Hz
Еквивалент на Текст Бучава : ≤ 30d B
Батерија Тип : Никел Метал Hydride Battery
Батерија : DC 1.2 V (НЕ се ВКЛУЧЕНИ)
Оперативен Струја : ≤ 2m A
Апаратче За Слушање Боја : Каки
Апаратче за слушање Големина : 1.8 x 1.4 x 2cm
Нето тежина : 115g
Пакет Се Вклучени :
1 x апаратче за Слушање
1 x Полначот (ЕУ приклучок )
4 x Earplugs
1 x Прилагодлива лента
1 x торбичката

За производот

Тип На Објект:
Уво Заштита
Бренд Име:
U-Бакнеж
Материјал:
Пластични
Број На Модел На:
апаратче за слушање
Големина:
1.8 x 1.4 x 2cm
Фреквентен Опсег:
450-3500Hz

Избор на клиент