LHLL-10 парчиња 12 mm копчето за вклучување ротари енкодер префрлате

LHLL-10 парчиња 12 mm копчето за вклучување ротари енкодер префрлате

Достапно за нарачка
DEN 183.36
Достапност:


Тоа е континуиран ротари кодирање прекинувачи Со push копчето (притисни-за-Работа) Преку LED или LCD дисплеј за јачина на звук и on / off контрола и избор на податоци, како и современите CD плеер, тоа може да се користи во автомобил за внес на податоци Тоа е идеален за употреба во СЛИК или ATMEL микроконтролерски Тоа е континуиран ротари кодирање прекинувачи
Со push копчето (притисни-за-Работа)
Преку LED или LCD дисплеј за јачина на звук и on / off контрола и избор на податоци, како и современите CD плеер, тоа може да се користи во автомобил за внесување податоци
Тоа е идеален за употреба во СЛИК или ATMEL микроконтролерски
Должината на оската на ротација : околу 12 мм
Вратило вкупна должина : околу 20 mm
Вратило дијаметар : околу 6 mm
Големина (L x W) : околу 15 x 11mm
Позиции : 20
Пулс : 20
Излез : 2-малку сива кодот
Затворено коло отпор : 3 Max ohm
Максимална номинална вредност : 5 VDC 10 Мин
Температурата на работа опсег : -30 ° ~70 °
Складирање температура : -40 ° ~85 °
Пакет содржина :
10 x енкодер префрлате
10 x мајка
10 x печат
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/-1-3cm.

За производот

сертификација:
CCC
Гаранција:
Други
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Број На Модел На:
SZ-LHLL-I013536
Карактеристики:
ротари енкодер префрлате
Тип На Објект:
Прекинувачи

Избор на клиент