Бесплатен Превозот 3U Rack 8 Канали HDMI Видео Аудио Енкодер H. 264 IPTV HD Енкодер Хардвер Со HTTP RTSP RTMP UDP RTP HLS ONVIF
Новак - 6 %

Бесплатен Превозот 3U Rack 8 Канали HDMI Видео Аудио Енкодер H. 264 IPTV HD Енкодер Хардвер Со HTTP RTSP RTMP UDP RTP HLS ONVIF

Достапно за нарачка
DEN 75552.00
DEN 71019.00
Достапност:

264 /AVC основни /main /висок профил кодирање
• Од 16 Kbit/s за да 12 Mbit/s страна на CBR /VBR код го оценувате контролирање на
• Поддршка HTTP, UDP /RTP, RTSP, RTMP, HLS, FLV, ONVIF streaming protocol
• Поддршка на сликата, на логото, текст параметар поставувања за излез видео стриминг
• Поддршка на англиски јазик на ВЕБ оперативен интерфејс и јазик индивидуализира
• Поддршка излез видео стриминг резолуција прилагодување(До 1920 * 1080 P /60fps)
• Да се обезбеди ПАКЕТИ & API за средно развој
• Поддршка на републиканската партија рамка го оценувате settings
• Поддршка на излез 2 RTMP (main stream & 2 поток) да се различни streaming media server секој канал
• Мрежен интерфејс full-duplex режим со 1000 M брзина
• Поддршка две видео streamings излез (Редовни и secondstream) секој канал
• Поддршка HDCP и HD blue-ray
• A wide area network далечинско управување (Веб control panel)
• Поддршка на различни протокол за пренос на главниот stream & 2 крак секој канал
• Поддршка за MP3 и AAC аудио кодирање формат избор
• Еден клик да се врати на стандардната конфигурација
• Стабилни и ефикасни, поддршка 7 x 24 часа во текот на работното време
• Поддршка 4, 8, 16 канали, 1 U /3 U шасија структура на располагање, max поддршка 16pcs енкодер картички да биде инсталиран
Модел Бр.)
• Онлајн Телевизија за Емитување(Youtube, Facebook, Ustream, итн. UHE264-8) е нашиот најнов професионален HD аудио и видео кодирање уред со моќни функционалност.)
• NVR (Нето Видео Рекордер)
• Учење / Кампусот Емитува
• Хотел ТВ Систем
• Видео-Конференција
• Digital Signage
• Систем За Евидентирање (Замени Видео Фаќање Картичка)
1). 264 AVC HDMI видео енкодер(Модел Бр.5 КГ Температура од 0 до 45(За работа), -20 до 80(За складирање) Влезен Напон AC 110 V~220 V Потрошувачка на Енергија 5 W /Канал
• IPTV
• Streaming Media Server (Wowza, Xtream Кодови, Flash Media Server, итн. 264 /AVC Код го Оценувате Контрола Од 16 Kbps да 12 Mbps Код го Оценувате CBR /VBR републиканската партија Структура IBBP Видео Пред-обработка на Де-interlacing, Бучава Намалување & Острат Audio Аудио Кодирање AAC, MP3 Земање мостри Стапка Авто Бит-стапка Опција 32 K, 44. Јас f преферирате други начини на плаќање метод ( Paypal , Банкарски Трансфер , Запад Унија ект. 264 /AVC висок профил /главниот профил /основни профил видео кодирање формат и AAC или MP3 аудио кодирање формат и два видео streamings излез секој канал, што е стриминг со HTTP, RTSP, UDP /RTP, RTMP, ONVIF, HLS, FLV.1 К, 48 K, 64 K, 96 K, 128 K, 160 K, 192 K,384 K Земање на Точноста 24 Малку Аудио Податоци-го оценувате 64 Kb /S за да 384 Kb /S Мрежа RJ45 1000 M Интерфејс Програма Стриминг HTTP, UDP /RTP, RTSP, RTMP, ONVIF, HLS, FLV Control Panel ВЕБ Панел (Јазик Приспособливи) Ажурирање на Фирмверот Овозможи со Качувањето Датотеки На Табла Општи
Димензија (W* L* H) 483 * 300 * 130 /мм Бруто Тежина 4. Високата интеграција и трошоците-ефективна дизајн го прават овој уред широко се користи во различни поле како што се CATV дигитални раководител-на крајот, хотел IPTV систем, во живо стриминг емитува, streaming media server и сл. UHE264-8 Видео Влезен Интерфејс 8 * HDMI Поддршка Резолуција Max Поддршка 1920 x 1080 P /60fps Излезен Интерфејс 8 * Ethernet Порта (RJ45) Видео Кодирање MPEG-4 Х. Ако ви е потребна Лого, Букви, ПАКЕТИ И API, Други OEM на производ , ве молиме контактирајте со нас.
• Вградени Hi Linux Систем, стабилна и ефикасна
• Поддршка H. Ако сте загрижени во врска со Премногу Обичај Членарина , ве молиме контактирајте со нас. Тој е опремен со 8 канали HDMI влез поддршка H. Ако ви требаат и Некои Други Додатоци (Како што се HDMI Кабел Или Видео Конвертор Или на Друго место) , ве молиме контактирајте со нас. Ако сакате да знаете Повеќе Детали за Производот , ве молиме контактирајте со нас. Ако ви требаат Повеќе Попуст За Рефус Цел(>5 Pcs) , ве молиме контактирајте со нас.

За производот

Бренд Име:
URayTech
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
UHE264-8
На текст:
8 * HDMI (Аудио Bulid-во)
Излез:
8 * Ethernet Порта (RJ45)
Streaming Protocol:
HTTP, RTSP, RTMP, UDP /RTP, ONVIF, HLS
Поддршка Резолуција :
Макс 1920 * 1080P /60fps
Видео Кодирање:
MPEG-4 Х. 264 /AVC
Аудио Кодирање:
AAC, MP3
Кодот Го Оценувате Контрола:
Од 16Kbps да 12Mbps од Страна на CBR /VBR
моќ дисипација:
AC110V~220V; 5W /Канал
Примена:
IPTV, во Живо Стриминг Емитува, Streaming Media Server, итн,.
Услуга:
Обезбеди ПАКЕТИ И API За Средно Развој

Избор на клиент