1pcs 8 Во 1 Комбо преносот на Топлината Машина Сублимација/Топлина Притиснете Машина За Плоча/Кригла/Кап/TShirt /Телефон случај
Новак - 5 %

1pcs 8 Во 1 Комбо преносот на Топлината Машина Сублимација/Топлина Притиснете Машина За Плоча/Кригла/Кап/TShirt /Телефон случај

Достапно за нарачка
DEN 13440.00
DEN 12768.00
Достапност:


1pc Напредни Нов Дизајн 8 Во 1 Комбо преносот на Топлината Машина Сублимација/Топлина Притиснете
Машина За Плоча/Кригла/Кап/TShirt /Телефон случај
Сликата покажува :
Карактеристики :
Електронски дигитални контрола, лесно притисок прилагодување, сигурен перформанси
Напон : 220 V / 110 V Фрекфенција : 50 HZ / 60 HZ
Моќност : 1400 W
Греење плоча големина (рамни и преносот на топлината) : 290 * 380mm / 800 W
Пакет големина : 550mm x 500mm x 480mm
8 инчен подлога греење плоча : дијаметар 11 ~ 12 CM (122/200 W, 155/260 W)
10 инчен греење подлога плоча : Дијаметар 15 CM (122/200 W, 155/260 W)
Конвенционално греење мат големина : 11oz, греење плоча големина : 105 X235 (проширена) / 350 W
(Прилагодени на дијаметар од околу 8.1 CM, 9.5 СМ висина од околу термички кригла)
12 OZ конус coasters Големина : 12oz
17 OZ конус coasters Големина : 17oz
Мини скара Увеселителен парк Димензии : Дијаметар 7.1 cm
Скара капа подлога : погоден за печатење на слики во горниот дел на гребенот, големина 14 * 8.5 CM
Тежина : 34 Kg
Максимална температура : 399 степени Целзиусови
Време за контрола на опсег : 10-600 секунди
Греење време (20-200 `C) : 5 минути
Во реално време за приказ на температура статус : автоматско аларм
ова не може да се Движи Главата

За производот

Број На Модел На:
1
Бренд Име:
LZHZXY
Состојба:
Нови
Тип:
Други
Напон:
110v/220v
Фреквенција:
50Hz
моќност:
350W-1250W
Греење плоча големина:
300мм * 380mm
8-инчен пан греење подлога:
Дијаметарот 12.5 CM
10 инчен пан греење подлога:
Дијаметарот 15.5 CM
време контрола:
0-999 секунди
Греење време (20-200 целзиусови Степени):
3 минути
Број На Производ:
FL0455
Време за контрола на опсег:
10-600 секунди

Избор на клиент