1pcs Птица Уста Лепак Заеднички Рутер Малку - 8 Двострано - 1/2 месо тело

1pcs Птица Уста Лепак Заеднички Рутер Малку - 8 Двострано - 1/2 месо тело

Достапно за нарачка
DEN 1068.00
Достапност:


Птица Уста Лепак Заеднички Рутер Малку - 8 Двострано - 1/2" месо тело Опис
Мулти-двострано лепило заеднички битови се направи приклучување до мулти еднострани проекти лесно. Колони, буриња и planters за неколку име ќе благодат вашиот décor со минимален напор. Со користење на овој малку, вие само ќе треба да се намали едниот крај, како спротивност на две (како на пример, со митра зглобовите) намалување на сечење време на половина! Ова малку е дизајниран да се намали на правилен агол обезбедување дополнителна лепење површината и силен механички заеднички. Кога залепени заедно, го изнесе крајот прегратки на парење парче спречување на било пропаѓање. Рабови може да се намали или рамна или protruded, тогаш изшкуркан надолу подоцна да го саканиот заврши. Две flute карбид секачи & 1/2" месо тело.
Одржување :
Имајте алатката се исчисти, чистење на смола, струготини и други загадувачи, и се користи стандардни
растворувачи за чистење алатката.
Нанесете мала количина на масло за да се спречи рѓа на алатка површина, чистење алатката се справи со дамки,
со цел да се спречи употребата на феноменот во процесот на лизгање.
Кога се користи, ве молиме да обрнете внимание на безбедноста, нормална, па како не, да се произведе несреќа

За производот

Дијаметар:
12.7 mm
Тип:
Крајот Мелница
Бренд Име:
HUHAO
Материјал:
Карбид
Вкупна Должина:
86mm
Број На Модел На:
Tenon
степен:
R0.1
Обложување:
No

Избор на клиент