MBPT801001 Плоча за Acer стремат 7751 7751G JE70-DN MB 48.4HP01.011

MBPT801001 Плоча за Acer стремат 7751 7751G JE70-DN MB 48.4HP01.011

Достапно за нарачка
DEN 7819.20
Достапност:


Опис
Лаптоп Плоча (Систем одбор) - За ACER Стремат 7751 7751 G MBPT801001 JE70-DN MB 48.4 HP01.011 ТЕСТИРАНИ ДОБРА
Опис : ПЛОЧА AS7551 G_PARK_XT AMD RS880 M SB820 M DDRIII 800 1 GB LF W/RTC БАТЕРИЈАТА W/O ПРОЦЕСОРОТ&МЕМОРИЈА, ГЛАВНИОТ BD ДИС AS7551 G ПАРК LF
Овој производ е реновирана, Оригиналниот систем одбор, и е 100% функционална. Ние нудиме 30-дневниот Гаранција за овој производ. Ве молиме кликнете на линкот подолу за лесно, без проблеми се врати процес. Матични плочи се дел број специфични; ве молиме бидете сигурни дека за да одговара на дел број на матичната плоча ќе се заменува со онаа на вашите се за купување.
Погледнете одбор идентификатор MBPT801001 во мемориска локација прикажани на етикетата
Ве молиме внимателно да се однесуваат на слики, избегнување на погрешно купување .
Mobile Intel HM55 Express Чипсет
Пакетот Вклучува : 1x Оригиналниот Систем Одбор Целосно Тестирани / Поминале Дијагноза
Состојба : Обновена - Работа 30-Ден Гаранција / Опционални Продолжена Гаранција (следете го линкот подолу)
Компатибилни Модели (не за сите модели наведени) :
ЗА ACER Стремат 7751 7751 G Серија ЛАПТОП КОМПЈУТЕР
Превозот Превозот вклучува осигурување Пред да нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на испорака метод. Предмети се испраќаат само по плаќањето е потврдено од страна на Зачувам.
Ние поддршка на пратката од страна на "HK пост""China post""ЕМС" "локација за подигнување на" "ПРОЗОРЦИ" ,
Ако ви треба помош во изборот на брз и сигурен испорака компанија, ве молиме контактирајте со нас директни и ние ќе се потрудиме да ви помогне.

За производот

Бренд Име:
KEFU
Тип Socket:
чашката s1
Примена:
Лаптоп
Чипсет:
AMD
Пристаништа:
USB 2.0,Ethernet,Display Port,VGA
Објектот Состојба:
Користи
Меморија Тип:
DDR3
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Број На Модел На:
7751
Чипсет Производител:
AMD
Форма Фактор:
Мини-ITX
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Максимална Ram Капацитет:
8 GB
Почетен Датум:
2011
Пакет:
Yes
Хард Диск Интерфејс:
SATA
FSB / ХТ:
1066M
Тип на ПРОЦЕСОР:
AMD
Меморија канал:
Двојно
Состојба:
Одлични
Форма Фактор:
лаптоп плоча
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)
Тип Socket:
Чашката S1G4
Производи Статус:
Акции, Кои Се Користат
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани
Поддржува Прикаже Излез:
Yes
Повеќе Графички Картички:
Не е поддржано

Избор на клиент