Притисок на маслото Пумпа за Хидраулични Електрична Пумпа за Притисок на Маслото на Возилото - со Електромагнетниот Вентил HHB-700A

Притисок на маслото Пумпа за Хидраулични Електрична Пумпа за Притисок на Маслото на Возилото - со Електромагнетниот Вентил HHB-700A

Достапно за нарачка
DEN 12733.44
Достапност:


Сликата покажува :
Опис :
Фреквенција : 50 Hz
Ротирање на ветер : 1400r/мин
Електрична струја : 3.5 Еден
Тежина : 32 KG
Answer : ___________________________ Note :
1,Двојна пумпа симплекс режач
2,Висок притисок : 70 MPa,низок притисок : 2.5 MPa
3,Користете 7 хидраулично масло (машина масло)
Добредојдовте Li Семејството на рек"!
Ве молиме љубезно ве молиме прочитајте ги следниве совети пред купување. Ако било каков проблем, ве молиме слободно контактирајте со нас.
1, далечинскиот област испорака такса не е вклучена во цената на стоката, иако некои се бесплатен превозот. Ако вашата адреса припаѓа на оддалечена област за DHL,Fed Ex и така натаму, ќе мора да плаќаат екстра 30.00 ДОЛАРИ за тоа или контактирајте со нас да изберете и други превозот методи.
2, ве Молиме да ни оставите порака, во цел подсетуваат каков вид на напон и plug ви треба за електрична опрема. Како што знаете различни земји користат различни стандардни приклучоци и различни напон.
3, во Врска со фактурата и декларацијата за вредност, ако имате одредени барања исто така можете да контактирате со нас или оставете порака по ред.
4, За плаќање, испорака ве молиме погледнете ги следните информации.

За производот

Притисок:
Висок Притисок
Бренд Име:
YunlinLi
моќност:
Хидраулични
Број На Модел На:
HHB-700A
Употреба:
Масло
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Хидраулични електрична пумпа
Гориво:
Хидраулични
Примена:
Кревање, лиење, виткање цевки
Теорија:
Хидраулични
Фреквенција:
50Hz
моќност:
750W
Напон:
220V
Капацитет:
7L
Име на производ:
HF00001
Брзина На Ротирање:
1400R/МИН
Електрична струја:
3.5 Еден
Тежина:
32KG
Висок Притисок:
70MPa

Избор на клиент