Прилагодено печатење Size17.5X9.5cm достава на Фактурата/уплатницата ,Carbonless приемот на фактурата книга Цитат Книги дупликат печатење

Прилагодено печатење Size17.5X9.5cm достава на Фактурата/уплатницата ,Carbonless приемот на фактурата книга Цитат Книги дупликат

Достапно за нарачка
DEN 7440.00
Достапност:


Бидејќи овие книги се многу тешки, во различни земји на товарни е различен,стр закуп контактирајте нè за потврда на shiping начин пред исплата. ви благодариме!
Не плаќаат, Додека имам Понуда вкупната цена за вас!!!
Фактурата книга
1.копија од хартија себе ,копирање лесно и јасно
2.ние сме директни производител
3.тоа може да биде наменска
4.печати дена : 4-6 дена
два дела carbonless фактура книга :
1-ви дел со една страна се печатат ,нумерирани
2 дел со една страна се печатат ,нумерирани
ако имате 3 -5 делови ,тоа е исто како погоре!

Два дела carbonless фактура книга :
Материјал : carbonless paer
1-ви дел на хартија : боја : бела
2 дел хартија во боја : розева
Обврзувачки : 100pages/книга(50sets/книги), предната и задната маска со празно Kraft на хартија не се печати било работи.
Големина : 130 X190mm 145 X210mm, 190 X260mm 210x290mm и други големина што ви треба.
-
Три делови carbonless фактура книга :
Материјал : carbonless paer
1-ви дел на хартија : боја : бела
2 дел хартија во боја : розева
3 дел хартија во боја : жолта
Обврзувачки : 99pages/книга(33sets/книги) , предната и задната маска со празно Kraft на хартија не се печати било работи.
Големина : 130 X190mm 145 X210mm, 190 X260mm 210x290mm и други големина што ви треба.

оваа carbonless хартија направи зборови копија на следна страница, без поставување на било јаглерод хартија помеѓу нив.само копија од хартија себе.
со обична чип одбор на задниот дел на фактурата книга, која може да се направи книга полесно да се пишува
исто така, со навиват-околу покривка, која може да се заштити остатокот поставува да биде напишана
Ние, исто така, може да биде прилагодено печатење било други големина carbonless книга, ако треба други големина ,ве молиме обратете ми се на прво место!

За производот

Задолжителен:
Совршен Обврзувачки
Бренд Име:
JDCMYK
Број На Модел На:
17.5X9.5
Маска Материјал:
Хартија
Тип:
Кабинетот Тип
Стил:
Carbonless Хартија

Избор на клиент