Оригиналниот PowerGreen Соларна Батерија Банка Брзо Полнење Светло Дизајн 10000mah Соларна Енергија Апарат за полнење за на Samsung Телефони
Новак - 49 %

Оригиналниот PowerGreen Соларна Батерија Банка Брзо Полнење Светло Дизајн 10000mah Соларна Енергија Апарат за полнење за на Samsung

Достапно за нарачка
DEN 2495.52
DEN 1272.00
Достапност:

Оригиналниот Power Green Соларна Батерија Банка Брзо Полнење Светло Дизајн 10000mah Соларна Енергија Апарат за полнење за на Samsung Телефони руски Клиенти се Обрне Внимание ве Молам !!! - Т о се избегне било одложување за испорака, стр закуп пополни примачот име и презиме во ред поради новата политика на руската обичаи, во спротивно, најверојатно нема да добиете пакет конечно. - Ние не сме одговорни за nondelivery предизвикани од клиентите кои не се обезбедени доволно информации кога прави нарачка.
Технички Спецификации соларен полнач,моќ bank10000mah
Бренд
Power Green
Модел
HW-S07
Излез
5 V 2 A
Соларен панел Материјал
Моно кристален panel
Соларен панел моќност
1 Watts
Големина
138*72*23 MM
Тежина
280 G
Стапка На Конверзија
≥ 24%
Бои
Црна ,Зелена ,Портокалова
Друга Функција
Кука Дизајн , Водоотпорен Производ Слика
Производ Функција
* Dual Порти
Полните два уреди во исто време додека на отворено, брзата 2.1 задолжен да обезбеди најбрз полнење брзина на вас.
* Највисок Квалитет На Материјали
Најдобар еколошки силикони штити од дожд, нечистотија, и шок/капки. Таа користи литиум полимер батерии со 10000m Ah.
* Внатрешен и надворешен се достапни
Опремени со над-полнење на системот на заштита. Над 500+ надополнување на животен циклус.
* Широк Компатибилност
Компатибилен со повеќето USB-Обвинет уреди како i Phone Серија , i Pad, i Pod, Samsung мобилни телефони, и другите Android мобилни телефони, GPS, итн.
Answer : ___________________________ Note :
Соларни полнење е специјално дизајниран за итни случаи , тоа не е примарен извор на полнење поради компактен соларен панел големина, која може да потрае подолго време. Во општа употреба, ние го препорачуваме полнење на соларен полнач преку адаптер или компјутер за да се скрати полнење време.
Испорака
Повратни информации
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.Во светот превозот .( Освен некои земји и APO/FPO)
2.Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка .
3.Ние само брод вашата нарачка адреса . Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот превозот адреса . Руски клиенти, ве молиме да го користите целосното име .
4.Сликите прикажани се вистински објект и за вашиот референца .
5.SERBICE ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на курир и исклучува време на викендите и празниците . Транзит пати може да се разликуваат ,особено за време на сезона .
6.Пратката ќе нормално превозот во транзит .Овој пат се надеваме дека драг пријател чекаат трпеливо . Ако не сте добиле вашиот парцела во рок од 30 дена , ве молиме контактирајте со нас . Ние ќе ги пратите пратката и да ви даде одговор наскоро . Нашата цел е задоволството на клиентите !
7 . Ве молиме не се отвори расправа, или остави негативни повратни информации без да комуницира со нас во почетокот. Ние го цениме нашите клиенти, како и нашите повратни информации профил. Ако ние се игнорира вашата порака или не можеме да го реши вашиот проблем, можете да го отворите спор.
8.Поради акции статус и временски разлики , ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака . Ако примите парцела . Се надевам дека ќе го потврдат примањето на тоа и ни даде позитивна оценка . Ова е многу важно за нас . Ви благодариме .

За производот

боја:
Црна, Зелена, Портокалова
Приклучок Тип:
Универзална
Извор На Енергија:
USB,Соларна Енергија,A. C. Извор
Квалитетот сертификација:
FCC,CE,PSE,RoHS,MSDS
Компатибилен Бренд:
Универзална
Тип:
Патување
Излез:
5V/2.1 A
На текст:
5V/2A
Поддршка За Брзо Полнење Технологија:
Qualcomm Брзо Полнење 2.0
Бренд Име:
powergreen
Број На Модел На:
HW-S07
USB Порти:
2
Излезен Интерфејс:
USB

Избор на клиент