2 парчиња од Најновата LED Опашка Светлина Со Кочница Вртење Обратна Светлина За Jeep Wrangler Европа/НИ Тип

2 парчиња од Најновата LED Опашка Светлина Со Кочница Вртење Обратна Светлина За Jeep Wrangler Европа/НИ Тип

Достапно за нарачка
DEN 2495.52
Достапност:

1 Пар LED Обратна Кочница Опашка Светла Со Европскиот Стандард Приклучоци Автомобил Светлина Замена Светлина За ЏИП JK WRANGLER 07-15
Карактеристики :
Моќност : 66 W
Влезен Напон : DC 12 V/24 V
LED Количина(секое парче) : 29 LED вкупно(25 ДОВЕДЕ на светлина ножеви,2 LED страна,2 LED на долниот дел)
Прозрачна Флукс(секое парче) : 2800lm
Светла Боја : Црвена, Бела
Светло Режим : работи светлина,кочница светлина,
Големина : прибл 205mm(8")*153mm(6")*83mm (3.25")
Материјал : Црна PC профил,јасно ПММА леќа
Инструкции : не се вклучени
Превозот начини.
Нашата компанија.
Пакување детали.
2 парчиња во тетрапак

За производот

боја:
НИ приклучокот, Европа приклучок
TJ-Година:
1997,1999,2006,2000,2003,2005,2002,2004,1998,2001
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Бренд Име:
ESYAUTO
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Дијаметар:
6inch
Материјал Тип:
ABS
Име На Модел:
ТА-опашка-001
Jeep Модел:
TJ
Тип На Објект:
Опашката Светлина Собрание
Објектот Тежина:
2kg
Специјални Функции:
led опашка светлина
моќност:
66W
Напон:
9-32V
живот:
Повеќе од 50000hours
модел верзија :
НИ/верзија Европа
Тип На Објект:
Задните Светла
Лер Зрак Тип:
led опашка светлина
Година:
2003-2016
Lumens:
2800lm

Избор на клиент