HD P2.5 Затворен Лед Видео Екран/led Рекламирање екран/p2.5 Led Дисплеј Панел

HD P2.5 Затворен Лед Видео Екран/led Рекламирање екран/p2.5 Led Дисплеј Панел

Достапно за нарачка
DEN 22944.00
Достапност:


Напомена : цена вклучувајќи целата led кабинет, добивањето на картичката, картон пакет , без лет случај, и без испраќање на картичката!!!
Опис
P2.5 внатрешна led екранот е мал пиксели теренот led дисплеј производ, неговото решавање е многу висока, до 160000dots/метри, од далеку место, изгледа како да LED TV.
Бидејќи P2.5 led дисплеј има висока дефиниција, тоа обично се користи за нов производ конференција, супер ѕвезда концерт шоу, владата сала за состаноци, модна ревија итн.
P2.5 изнајмување led дисплеј стандардна кабинет е 640mm x 640mm, според корисниците различните барања, ние исто така може да произведе 480mm x 480mm леене кабинети, кабинетот на телесната тежина е само 7 KG/еез, тоа е светлината за да се носат на било кое место, и лесно да се инсталира и расклопување со брзо ќе се заклучи.
Функција
1, Лесна конекција, совршено го замени LCD ;
2, Специјален дизајн за маска за да остварат поголем контраст (5000 : 1) и поголем агол на гледање (160°) ;
3, Осветленост и освежете го оценувате можат да бидат прилагодливи ;
4, Точно репродукција на боите ;
5, Висока сива скала (16bit) и висок освежете го оценувате (2500 Hz) ;
6, Пониска потрошувачка на енергија со висок ПРЕСТАПНА напојување, на диск струја на секој LED светилка помалку од 30m A ;
7, Нова / Linsn / Colorlight / Xixun / Huidu / Лумен на системот за контрола се достапни.
Конкурентни Предности
1, Прва класа LED чип Nationstar
2, Јасно живописни квалитет на сликата
3, Висока refresh IC
4, Енергија-заштеда на
5, 24/7 часа по продажба на услуги
6, Живот слободен reparing
Спецификација
Пиксели Теренот
2.5 mm
Пиксел Густина
160000dots/метри
Боја За Конфигурација
1 R1 G1 B
LED Пакет
SMD2121
Модул Големина
160mm x 160mm
Модул Резолуција
64dots x 64dots
Вози Режим
1/32 Скенирање
Стандард Кабинет Големина
480mm x480mm
Кабинетот Материјал
Умре-кастинг Алуминиум
Кабинетот На Тежина
8 KG Вози IC Chipone 2038 Led Чип Epistar
Осветленоста
2000 cd/метри, прилагодливи од страна на софтвер
Гледање На Далечина
2m-50m
Агол На Гледање
H : 140°; V : 140°
Освежете Го Оценувате
2500 HZ, прилагодлив од страна на софтвер
Рамка Го Оценувате
120frame/s
Сива Скала
16.7 M бои(Синхронизирани)
Температура На Боја
R. G. B светлината 256 ниво прилагодливи
Моќност
AC110 V/ 220 V ±10, 50 HZ
Макс. Потрошувачка На Енергија
850 W/метри
Ave. Потрошувачка На Енергија
350 W/метри
Температура На Чување
-30~+70 степен
Работна Температура
-20~+50 степен
Слепа Точка Го Оценувате
MTBF
>10,000 Часа
Животен Век
>100,000 Часа
Водоотпорен Ниво
IP43
Оперативен Влажност
10%~90% RH
Контрола Методот
Синхрони, Асинхрони, 3 G,WIFI,USB
КОМПЈУТЕР, Резолуција на Екранот
1280 x 1024
Контрола на КОМПЈУТЕР
Со DVI Графичка картичка
Оперативен Систем
Win 98, Win2000, XP, Win7, Win8
Видео Сигнал Режим
RF, S-Video, RGB, RGBHV, YUV, YC итн
Сертификат
CE, Ro HS
Апликации
Нов производ-конференција, на прес-конференцијата, супер ѕвезда концерт шоу, владата сала за состаноци, фаза backround, ТВ станица, аеродром, модна ревија , studio итн.
Производ Слики :
Ве молиме оставете ги вашите достапни информации за контакт кога ќе испратите порака, за да можеме да се разбереме едни со други подобро, ви благодарам!

За производот

is_customized:
Yes
Екран функција:
Видео
Број На Модел На:
SRY-НА-P2.5
Цевка Чип Боја:
Полна Боја
Бренд Име:
CNSRYLED
Употреба:
Внатрешна
Пиксели:
2.5 mm

Избор на клиент