Сад прошетка во ладна соба панел, полиуретан стп сендвич панел за експлозијата замрзнувачот во термо изведба

Сад прошетка во ладна соба панел, полиуретан стп сендвич панел за експлозијата замрзнувачот во термо изведба

Достапно за нарачка
DEN 1200.00
Достапност:

се фокусираат на различни структурни челична конструкција и челик поврзани со
производи снабдување.8 mm дебелина за избор.
* Кам-заклучување дизајн fastener да се инсталира со ладна соба цврсто и силно
* Силика гел се користи на ладно соба вратата панел на работ на заедничките делови на секој сендвич панел за да се обезбеди совршена запечатување да се избегне ладење на воздухот истекување од кул roomor влага во внатрешноста на СТП изолирани панел за најдобрите ладење и чување замрзнати резултат
ВРАТИ
1).Вратата панел направен со посебни притискање технологија СТП материјал.
Сад прошетка во ладна соба панел, полиуретан стп сендвич панел за експлозијата замрзнувачот во термо изведба
ПРОИЗВОД Полиуретан Панели
Нашите полиуретан панели (заклучени или отклучени тип) се инјектира со полиуретан 40±2 кг/м3 помеѓу полиестер, обложен две поцинкуван челик листови кои имаат 0.
Шарки врати се на разни видови како што е единствен лист или двоен лист , се преклопуваат или рамна .Рамка на врата : боја или челик не ' рѓосувачки челик. Ѕидот и таванот панел стандард површината е полиестер сепак врз основа на вашите барања и ние ќе можат да аплицираат Zincalume, нерѓосувачки челик , алуминиум и Galvaniz површина.

За производот

Тип:
Вратата & Прозорец Рамки

Избор на клиент