MBBL002001 Плоча За ACER Стремат 5551 LA-5912P со heatsink наместо 5552G LA-5911P компатибилни и слободен ПРОЦЕСОР

MBBL002001 Плоча За ACER Стремат 5551 LA-5912P со heatsink наместо 5552G LA-5911P компатибилни и слободен ПРОЦЕСОР

Достапно за нарачка
DEN 2864.16
Достапност:


Опис
Лаптоп Плоча (Систем одбор) - За ACER Стремат 5551 5552 G MB.BL002.001 (MBBL002001) NEW75 LA-5912 P 100% ТЕСТИРАНИ ДОБРА
Овој производ е реновирана, Оригиналниот систем одбор, и е 100% функционална. Ние нудиме 30-дневниот Гаранција за овој производ. Ве молиме кликнете на линкот подолу за лесно, без проблеми се врати процес.
Матични плочи се дел број специфични; ве молиме бидете сигурни дека за да одговара на дел број на матичната плоча ќе се заменува со онаа на вашите се за купување.
Погледнете одбор идентификатор MBBL002001 во мемориска локација прикажани на етикетата
Ве молиме внимателно да се однесуваат на слики, избегнување на погрешно купување.
ЛА-5912 P+heatsink може да го замени LA-5911 P систем.
Ве молиме ИМАЈТЕ во предвид : LA-5912 P користи UMA (HD4200) Графички картички.
Пакетот Вклучува : 1x MB.BL002.001 (MBBL002001) NEW75 LA-5912 P 100% Оригинални Систем Одбор 1 x heatsink и фан 1 случаен S1 G4 ПРОЦЕСОРОТ (СЛОБОДЕН). Целосно Тестирани / Поминале Дијагноза
Состојба : Обновена - 100% Работи 30-Ден Гаранција / Опционални Продолжена Гаранција (следете го линкот подолу)
Компатибилни Модели (не за сите модели наведени) :
ЗА да се Стремат 5551 Серија ЛАПТОП КОМПЈУТЕР
Превозот Превозот вклучува осигурување Пред да нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на испорака метод. Предмети се испраќаат само по плаќањето е потврдено од страна на Зачувам.
Ние поддршка на пратката од страна на "HK пост""China post""ЕМС" "локација за подигнување на" "ПРОЗОРЦИ" ,
Ако ви треба помош во изборот на брз и сигурен испорака компанија, ве молиме контактирајте со нас директни и ние ќе се потрудиме да ви помогне.
Услови за продажба
30-Ден Гаранција Политика : Сите клиенти мора да кликнете на враќање линкот подолу пред испраќање на било кој објект назад за да ми се Врати превозот се платени од страна на купувачот, а не е надоместени По приемот на објектот и завршување на нашата инспекција, враќање на парите или замена ќе бидат обработени. Ако цел е да се најде неисправни, ние или може да се даде на целосна наплата ( со ИСКЛУЧОК на превозот и ракувањето со обвиненија), или замена без дополнителни трошоци. Доколку наредбата не е пронајден да се неисправни и ние признавање на правото на враќање на средствата, ние ќе рефундирање на 80% од набавната цена (20% restock такса). Нашата гаранција не се применува на производи кои биле злоупотребени, модифицирани, поправена, оштетени или злоупотребени од страна на секој Ние го задржува правото како крајни орган на тоа дали производите треба да бидат заменети или вратени Ние нема да бидат одговорни за каква било случајни, индиректни, последователни, или штети од каква било природа кои произлегуваат од продажба на производот на ВНИМАНИЕТО на : ве Молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации, па можеме да се обидеме и да ги реши сите прашања може да имате & ПРОДОЛЖЕНАТА ГАРАНЦИЈА се НУДАТ. Ве молиме КОНТАКТИРАЈТЕ со НАС за повеќе информации
Контактирате за Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи или, пак, на оваа аукција, ве молиме ни e-mail Ние ќе одговориме на сите пораки во рок од 24 деловни часа или помалку (не се вклучени викенди или празници) За пост купување помош или информации, ве молиме e-mail

За производот

Бренд Име:
KEFU
Тип Socket:
чашката s1
Примена:
Лаптоп
Чипсет:
AMD
Пристаништа:
VGA
Објектот Состојба:
Користи
Меморија Тип:
DDR3
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Број На Модел На:
5551
Чипсет Производител:
AMD
Форма Фактор:
Мини-ITX
Меморија Банка:
2 DDR3 DIMM
Максимална Ram Капацитет:
4 GB
Почетен Датум:
2010
Пакет:
Yes
Хард Диск Интерфејс:
SATA
FSB / ХТ:
800m
Тип на ПРОЦЕСОР:
AMD
Меморија канал:
Двојно
Состојба:
Одлични
Форма Фактор:
лаптоп плоча
Место на Потекло:
Jiangsu, Кина (Копно)

Избор на клиент