Godox TT685C GN60 Блиц Светлина Speedlite E-TTL II Autoflash за CANON 60D 70D 6D 7D 650D 550D 600D40D 50D 450D

Godox TT685C GN60 Блиц Светлина Speedlite E-TTL II Autoflash за CANON 60D 70D 6D 7D 650D 550D 600D40D 50D 450D

Достапно за нарачка
DEN 7920.00
Достапност:


Godox TT685 C GN60 Блиц Светлина Speedlite E-TTL II Autoflash за CANON 60 D 70 D 6 D 7 D 650 D 550 D 600 D40 D 50 D 450 D
Godox TT685 C TTL блиц for Canon EOS камери е компатибилен со E-TTL II автоматско флеш;
Вграден-во 2.4 G радио пренос и E-TTL II карактеристики моќна комбинација, лесно да се справи со сложени промени во светлина;
Компатибилен господар и роб безжична флеш систем, мулти-светилка заедничка контрола повеќе професионални.
TT685 C Вовед
>>ХСС 1/8000s
ХСС способност - Вклучено или Исклучено камерата
>>Оптички Безжични Господар & Роб Функција
Како оптички господар флеш да trigger Canon speedlites 600 EX-RT, 580 EX II, и слично во TTL или М режим
Како оптички роб флеш да добијат безжичен команданти of Canon камери пр. 7 D, 60 D, 600 D, итн and Canon speedlite сигнали
>>E-TTL II Авто Флеш
Точни TTL изложеност за Canon EOS серија DSLRs
>>Full TTL Функции
Поддршка FEC, ФЕВРУАРИ, FE Заклучување, Задна Завеса Sync, Моделирање Флеш, Контрола со Камерата е Мени на Екранот, итн.
>> 60 Водич Број
GN60 (m ISO 100 @ 200mm) со TTL/M/Мулти/S1/S2 режими
Auto/Manual зум (24-200mm) со точно авто фокус помогне
>>USB Порт
USB порта за ажурирање на фирмверот и custom settings функција
TT685 C SPECFICATION :
Бренд Godox Модел TT685 C боја Црна Max. Рециклирање Време 2.6 секунди во целосна власт Водич Број(m ISO 100) 60 M Боја Температура 5600 K±200 K Безжична флеш функција Господар,Роб,S1,S2 Батерија АА*4(не се вклучени) Моќност поддршка Мулти Режим со Фреквенција од 1 до 199 Hz и 2 Пати до 100 Флеш Времетраење 1/300 да 1/20000 вториот Флеш Покриеност Прирачник за зумирање од 20 до 200mm Контролира роб групи 3 (А, Б, и В) Компатибилен Камери Canon EOS dslr фото(E-TTL II) Големина 64 *76*190 мм Тежина 410g
X1 C SPECFICATION :
USB fireware надградба
YES
Режим На Блиц
E-TTL II /Упатство
Sync Режим
ХСС, 1 Завеса Sync
Радио Канали
32
Радио Пренос На Далечина
100
AF светлина
ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ
Флеш Зум Контрола
YES
Влез/Излез
X1 C-Т : PC стави во
Камерата Мени
Поддршка Пристап до Камера Мени
Предавателот Група Режими
Гр mode (A/B/C/D/E),Односот на владата (А/Б/В)
Безжична Функција Shutter
YES(2.5 MM Sync пристаниште)
FEC/ FEL
Поддршка
Sync Порта
X1 C-Т : КОМПЈУТЕР во кажано,
Батеријата
АА*2 (не се вклучени)
Димензија
X1 C-Т : 72 x 75 x 52mm
За Canon EOS dslr фото : 6 D 60 D 70 D 600 D 650 D 700 D 750 D 7 D 7 DII 5 DII 5 DIII
Пакет : (со исклучок на батерии)
1x Godox TT685 C блиц
1x X1 C TTL Безжичен Предавател за Canon
1x Мини стојат
1x Заштита торба
1x Упатство

За производот

Број На Модел На:
TT685C + X1T-В
Екранот:
Yes
Пакет:
Yes
Извор На Енергија:
аа батерија
Бренд Име:
Godox
Тежина:
1.9KG
Извор На Светлина:
LED
Големина (WxHxD):
26*18*16cm
TTL:
Yes
Компатибилен Камера Бренд:
CANON

Избор на клиент