24A LED RGBW RGB Сигнал Засилувач Контролер Алуминиум Школка за 5050 3528 LED Лента Светлина DC12 -24V
Новак - 23 %

24A LED RGBW RGB Сигнал Засилувач Контролер Алуминиум Школка за 5050 3528 LED Лента Светлина DC12 -24V

Достапно за нарачка
DEN 235.20
DEN 181.00
Достапност:


Пакет се вклучени :
1 X led засилувач
+++Опис+++
Спецификации :
Употреба : RGBW/RGB led лента засилувач Напон : DC12 V-24 V
Поврзување на Владата : Заеднички анодна
Макс излез : 24 A
Работна Температура : -20 ~ 60
Долг животен век >50.000 часа
Апликации :
На RGBW/RGB засилувач се однесува на напон-контролирани LED контролорот; тоа може да добиете PWM (Пулс Ширина Модулација). Секој пат додадете една RGB засилувач, на поврзување број на Led диоди ќе биде повеќе од два пати. Добиете RGBW сигнал од ПРЕДВОДЕНА контролер и испрати сигнал до друга група на LED извор

За производот

боја:
RGB засилувач, RGBW засилувач
Тип На Објект:
RGB Controler
Применливи Светла:
RGBW RGB RGBWW led лента
Напон:
12-24V
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Карактеристики:
24A
Гаранција:
2year
Controled Метод:
wifi или допрете далечинскиот
Извор На Енергија:
DC
Бренд Име:
XUNATA
Осцилација фреквенција:
2.4 G
Материјал:
Пластични делови
Wattage:
432
Далечински Растојание:
-
Режим На Конекција:
заеднички анодна
Max. Оптоварување На Моќ:
432W/24V,216W/12V
Број На Модел На:
RGBW Засилувач

Избор на клиент