Игра Ламји Торта Врвот Матрицата Фондан Торта Декорирање Алатки Совршен Торта Тесто Алатка Ѕид Stencils за Сликарство ST-3144

Игра Ламји Торта Врвот Матрицата Фондан Торта Декорирање Алатки Совршен Торта Тесто Алатка Ѕид Stencils за Сликарство ST-3144

Достапно за нарачка
DEN 398.40
Достапност:


Овие Стоки може да се користи во голем број на начини и со различни материјали, кралската шлаг, топла фондан, путер-крем,чоколадо сјај dusts или било spreadable материјал. Stencils исто така, може да се користат за декорација на petitfours,колачи,cupcakes,чоколади и други слатки предмети. Повторна употреба Stencils Функција : Материјал : Трајни Храна Одделение МИЛЕНИЧЕ Материјал Боја : Бела Тестирање : LFGB-SGS/LFGB EUROFINS Занает : Напредни Ласерско Сечење Техника Површина : Грубост, не се кршливи Yellowing отпор r-ray Непречено без брус, не е лесно да попуштат
Услуга : Големина-избор и разни модел не е на располагање за да се прилагоди.
Пакување Метод : Секој произведуваат во polybag, а потоа се стави во envolop.

За производот

Тип:
Торта Алатки
Бренд Име:
АК УМЕТНОСТ ПРИБОР
Број На Модел На:
ST-3144
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
сертификација:
ФДУ,LFGB,SGS
Торта Алатки Тип:
Габи,
Материјал:
Пластични
Материјал:
Храна Одделение домашно МИЛЕНИЧЕ
боја:
половина-транспарентно
Големина:
8x8
Пакет:
ПП Торба во Плик
Техника:
Ласерски-сечење
ПОВРШИНА:
Непречено без брус, не е лесно да попуштат
OEM Услуга:
Yes

Избор на клиент