FOTGA DP500III Замав-далеку Мат Кутија за 15mm Род Екипаж 5D3 О7 A7R A7S II BMCC

FOTGA DP500III Замав-далеку Мат Кутија за 15mm Род Екипаж 5D3 О7 A7R A7S II BMCC

Достапно за нарачка
DEN 14399.52
Достапност:


FOTGA DP500 Mark III Замав-далеку Мат Кутија за 15mm Род Екипаж 5 D3 О7 A7 R A7 S II BMCC
Опис :
Новиот publised FOTGA D500 Mark III Мат кутија е професионален уред универзално се дизајнирани да се приспособат на сите dslr фото е и camcorders и тоа компатибилен со било кој индустриски стандард 15mm железнички систем. На мат кутија дава обезбедува на корисникот за целосна осветлување контрола и го спречува сјајот и леќа одблесокот со својата количка француски знамиња и прилагодливи страна крила. Се одликува со прецизност инженерните Замав-Далеку механизам за брза леќа промени и овозможува висина adjustable0. Таа, исто така обезбедува начин на користење на филтри и еден од 360 степени ротирачки филтер коцки и многу повеќе! Со конкурентна цена, овој мат кутија ќе биде вашиот оптимален избор. Тоа во голема мера ќе се олесни вашиот дигитален живот.
Напредни Функции :
1. Универзален дизајн за сите dslr фото апарати, камери, заменлив-Леќа камери & Индустриски стандард 15mm род систем и 19mm род систем. Поддршка максимум од 14mm ултра-широк агол леќи или големи објективи до 114mm во дијаметар.
2. Солиден & лесни, Изработени од сите метални ЦПУ машински освен за matte кутија тело и филтер тави, во случај на обезбедување на целокупната сила и намалување на тежината.
3.Одлична изумирање третман во внатрешноста на мат кутија, за да може ефективно да го блокира сјајот и рефлектира светлина.
4. За менување на леќи за брзо, единица карактеристики на замав далеку механизам на 90 степени и еден за да го отклучите, автоматско затворање и овозможи висина прилагодливи.Наместо да се пресели на монтажа позиција на мат кутија, (кој може да биде блокиран од страна на други тестови додатоци, или да бараат род екстензии за да се вклопи) , тоа може едноставно да се крена еден копче за да го отстраните.
5. Комплет вклучува една количка за француското знаме, а две прилагодливи страна крила. Сите знамиња може да биде укината и се чуваат за лесно носење. Секоја од трите знамиња може да се позиционира и да се заклучува во место, така што да одговараат на различни фокусна должина преку обезбедување на максималниот износ на засенчување без да навлегува во начинот на ударот.
6.За разлика од традиционалните страна затегнување на чекање, нов стегната-во знамето механизам за заклучување е полесно да се користат и посилна со фиксен ефект на знамињата. На страна знамиња се користи за вметнување на дизајнот да се поправи, брз и стабилен.
7. Нерѓосувачки челик прилагодливи амортизацијата копчиња на ротација во окното на врвот на знамето, од страна на знамиња и замав-далеку модул, кој може да се прилагоди за да се задоволат различните употреба навики.
8. Сет од 6 "крофна" прстени се вклучени. (Големината на 104mm,98mm,88mm,84mm,76mm,64mm ). Со поставување на еден од овие прстени, светлина од задниот дел на мат кутија може да биде блокиран надвор, оставајќи го само леќи на камерата испакнати преку. Крофни се малку флексибилни и 6 големини се движат за да се вклопи во речиси секоја леќа дијаметар.
9. 2 Двојна намена филтер коцки, поддршка 4x4" плоштад филтер во дебелина од 1mm да 4mm. (Еден од коцки е горе-доле прилагодливи, на други им овозможи на ротира 360 степени)
10. Sunshade Одбор На Состојба (16 : 9). Лесно да се инсталира и да се зема заедно со.
Пакетот Вклучува :
1x FOTGA DP500 MARK III Мат Кутија
1x Врвот Знаме
2x Страна Знамиња
1x Замав-далеку механизам
1x Sunshade Одбор (16 : 9)
6 x Крофни (104mm,98mm,88mm,84mm,76mm,64mm)
2x 4x4" Филтер Држач
1x Леќа врска мека крпа

За производот

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
DP500III Прашање Кутија
Бренд Име:
FOTGA
боја:
Црна
Материјал:
Matel
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Избор на клиент