Висок Јасно Транспарентен Tpu Тастатура заштитници на кожата Опфаќа guard За Lenovo Thinkpad јога 460 14-инчен

Висок Јасно Транспарентен Tpu Тастатура заштитници на кожата Опфаќа guard За Lenovo Thinkpad јога 460 14-инчен

Достапно за нарачка
DEN 288.00
Достапност:


Висок Јасно Транспарентен Tpu Тастатура заштитници на кожата Опфаќа guard Forlenovo јога 460 14-инчен
(Не одговара за другите модели)
Кога ќе го поставите цел,ве молиме оставете порака(Лаптоп модел : ******) за мене. Ако вашиот лаптоп е други модели, ве молиме контактирајте со нас. ние ќе ви одговори што е можно поскоро дали можете да го користите.Ви благодариме.
Одговара оваа тастатура :
Нашата Тастатура Заштитник на кожата поддршка на САД/Engilsh верзија на тастатурата,
НЕ ги поддржуваат Европа верзија тастатура која голем "Внесете" како "7".
(тастатура заштитник на кожата само, не вклучува лап-топ компјутери)
Внимание : Оваа тастатура се покријат САМО се вклопува НАС верзија, не на ЕУ верзија.
Проверете ДАЛИ вашиот "Внесете" клуч за да бидете сигурни дека тоа е исто како правоаголник други копчиња.
Ако вашиот "Внесете" клуч изгледа како "7" облик (ЕУ верзија), оваа маска може да НЕ се вклопи.
TPU материјал насоки : TPU е флексибилен полимер материјал и неговото целосно име е Термопластични Полиуретан. Познат како 21-от век, е нов тип на еколошки материјал, TUP специјални молекуларна структура го прави имаат одлични физички функции, како што се флексибилноста, носат-отпор, сила, цврстина, продолжување и температура адаптибилност и така натаму. Тоа е широко се користи во воздушната индустрија. Поради особениот не-токсични, пропустливост на вода, масло-отпор, водоотпорност и мувла - отпор, TPU е широко се користи во медицинската индустрија.
Производ карактеристики :
Материјал : Висок Квалитет на Термопластични Urthanes (TPU).
Дебелина : 0.2 мм.
Ќе не нула LCD кога екранот е затворен
Навремено-отпорни дизајн; може да се чуваат во секој случај или било каде (на пример : торба, џеб, компјутер случај, итн.)
Прилагодени да одговараат на секое копче совршено и нема да се наруши кога пишување.
Обезбедува удобно, не се лизга се чувствуваат што quiets притискање звуци
Пренослив и Перат
Држи скапи лаптопи нови и чисти во секое време
Штити лаптоп од штети како нечистотија, маснотии, течни, и dus

За производот

Пакет:
Yes
Функција:
Водоотпорен,Dustproof
Апликација Големина:
Лаптоп Тастатура
Бренд Име:
KH
Производи Статус:
Акции
Материјал:
TPU

Избор на клиент