Безжична HD Автомобил Rear View Camera За Мицубиши Lancer 2008/2010 Lancer-EX 2015 Паркинг Ноќ Визија Водоотпорен
Новак - 32 %

Безжична HD Автомобил Rear View Camera За Мицубиши Lancer 2008/2010 Lancer-EX 2015 Паркинг Ноќ Визија Водоотпорен

Достапно за нарачка
DEN 768.00
DEN 522.00
Достапност:


Безжична HD Автомобил Rear View Camera За Мицубиши Lancer 2008/2010 Lancer-EX 2015 Паркинг Ноќ Визија Водоотпорен
Погоден За Автомобил :
ЗА Мицубиши Lancer 2008/2010 Lancer-EX 2015 Карактеристики : Висока дефиниција Боја визија ноќ Wateproof Шок-доказ, Широк агол на гледање на Животната средина & Трајни 1 година гаранција за секој клиент
Предности:
1.Лесно се Инсталира Автомобил View Camera : Нема Потреба да ударна дупка, наместо автомобил табличка Број светлина покрие, да Играат и plug како автомобил табличка рамка камера
2.Висока дефиниција со AV приклучок : Универзална AV Приклучок поврзете автомобил следи Екран или во автомобил DVD GPS играчот директно , исто така, може да натпревар безжична Видео Предавателот Приемникот да биде Безжична Автомобил Rear View Camera
3.Ноќ визија и Широк Агол Обратно паркинг Камера: Со Компензирање на Светлина Возило Камера ,вклучуваат Супер бела LED светла и далечина линија ,да ви помогне да видите повеќе јасно во текот на ноќта
4.Шок-доказ и Водоотпорен Назад До Паркинг Камера : Возачот се Види јасно кога Возите или лоши временски услови
5.Универзален автомобил rear view camera со 1 година гаранција за секој клиент.
Спецификација :
· Сликата Сензор : 1/3 "ОВ Боја
· Ефективни Пиксели : PAL 512 (H)x582 (V); NTSC 512 (H)x492 (V)
· Хоризонтална Резолуција : 420 TVL
· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)
· Ноќ Визија : 5-10meters
· Леќи : 2.8 mm
· Дијагонала Агол на Гледање : 120 степен факултативна
· Синхронизација : Внатрешни синхронизација
· Јачина на бучава сооднос : >48db
· Сигнал Систем : PAL/NTSC
· Електронски Shutter : Автоматски
· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vp-p, 75 Ohm
· Баланс На Белата Боја : Автоматски
· Светлото Надомест : Автоматски
· Напојување : DC 12 V
· Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на
· Температурата на работа : -20 C~ +60 C, RH95% Max
· Температура на чување : -30 C ~ +80 C, RH95% Max
· Видео-кабел должина : 5m
· Напојување кабел должина : 150cm
Пакет Содржина :
Постојат две опции ( а и Б) вие можете да изберете кога ќе го поставите цел.
A. Жица Автомобил Rear View Camera
· 1x Автомобил Rear View Camera
· 1x 6m Видео Кабел
· 1 × 1.5m Кабел за Напојување
Б. Безжична Автомобил Rear View Camera
1x Автомобил Rear View Camera 1 x WIFI предавателот 1 x WIFI приемник
Како да Инсталирате
Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.
Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.
Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта
Поврзете ја силата на камерата на вашиот обратна lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.

За производот

Боја Име:
Жица камера, безжична камера
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Бренд Име:
KUNFINE
Школка Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Додатоци
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Тип На Објект:
автомобил rear view camera
Специјални Функции:
задните видите
Напон:
12v
Боја Име:
Јасно
Автомобил Производител:
Мицубиши

Избор на клиент