20G 0.5-инчен цевки должина Метал S. S. Издавање Игла Искрен Совет FHIS2020

20G 0.5-инчен цевки должина Метал S. S. Издавање Игла Искрен Совет FHIS2020

Достапно за нарачка
DEN 806.40
Достапност:


1,Epacket бесплатен превозот
Европа : Велика Британија, Шведска, Швајцарија, Белгија, Данска,
Ирска, Португалија, Унгарија
Азија : Кореја, Сингапур, N ew Зеланд, Малезија,Јапонија
Други : Нов Зеланд
2,се Проценува превозот време : 10-25 дена
3,Повеќе од 35 дена : целосна наплата
20 G 0.5-инчен цевки должина, Метал S. S. Издавање Игла Искрен Совет
Вкупната должина 25ММ. Цевка должина 13 MM
Спецификација
Лумен (mm)
надворешни кол(mm)
Игла Цевки Должина
8 G
3.3
4
0.5"(13mm)
10 G
2.75
3.4
0.5"(13mm)
11 G
2.5
3.05
0.5"(13mm)
12 G
2.2
2.77
0.5"(13mm)
13 G
2
2.4
0.5"(13mm)
14 G
1.82
2
0.5"(13mm)
15 G
1.55
1.8
0.5"(13mm)
16 G
1.37
1.61
0.5"(13mm)
17 G
1.23
1.5
0.5"(13mm)
18 G
0.84
1.27
0.5"(13mm)
19 G
0.68
1
0.5"(13mm)
20 G
0.58
0.88
0.5"(13mm)
21 G
0.51
0.81
0.5"(13mm)
22 G
0.41
0.71
0.5"(13mm)
23 G
0.34
0.64
0.5"(13mm)
24 G
0.3
0.54
0.5"(13mm)
25 G
0.26
0.49
0.5"(13mm)
26 G
0.23
0.44
0.5"(13mm)
27 G
0.21
0.37
0.5"(13mm)
28 G
0.18
0.33
0.5"(13mm)
30 G
0.16
0.31
0.5"(13mm) Обновливи Игли со никел позлатен месинг Луер Заклучи центри и 304 Тапи од не ' Рѓосувачки Челик шахти. Овој висок квалитет на линија на издавање игли е брус-слободна, и електро-полиран окното за непречен и во согласност материјал проток. Погоден за издавање повеќето течности, SMT лепила и растворувачи. Индустриски одделение безбедно за употреба на 100 psi. Идеален за употреба на робот издавање системи како и совети се намали висока прецизност за вкупно конзистентност. Кутија на 12in пластични кутии со "гнезда" задржете игли за да се заштитат од свиткување или warping.

За производот

is_customized:
Yes
Бренд Име:
FHIS ИЗДАВАЊЕ
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
Други

Избор на клиент