1U Шасија 4 Канали во HD /3G SDI Да IP Поток Енкодер IPTV H. 265 /H. 264 Хардвер Енкодер За во Живо Стриминг, IPTV
Новак - 6 %

1U Шасија 4 Канали во HD /3G SDI Да IP Поток Енкодер IPTV H. 265 /H. 264 Хардвер Енкодер За во Живо Стриминг, IPTV

Достапно за нарачка
DEN 52080.00
DEN 48955.00
Достапност:

USE265-4 L) е нашиот најнов професионален HD аудио и видео кодирање уред со моќни функционалност.)
• NVR (Нето Видео Рекордер)
• Учење / Кампусот Емитува
• Хотел ТВ Систем
• Видео-Конференција
• Digital Signage
• Систем За Евидентирање (Замени Видео Фаќање Картичка)
1).5 КГ Температура од 0 до 45(За работа), -20 до 80(За складирање) Влезен Напон AC 110 V~220 V Потрошувачка на Енергија 5 W /Канал
• Secondstream поставување и CVBS прилагодување е исто како мејнстрим поставување
• IPTV
• Streaming Media Server (Wowza, Xtream Кодови, Flash Media Server, итн.
• Вградени Hi Linux Систем, стабилна и ефикасна
• Поддршка HEVC /H. Исто така, постојат 4 канали SDI локална јамка надвор. 264 /AVC Код го Оценувате Контрола Од 16 Kbps да 12 Mbps Код го Оценувате CBR /VBR републиканската партија Структура IBBP Видео Пред-обработка на Де-interlacing, Бучава Намалување & Острат Audio Аудио Кодирање AAC, MP3 Земање мостри Стапка Авто Бит-стапка Опција 32 K, 44. Ако ви требаат и Некои Други Додатоци (Како што се HDMI Кабел Или Видео Конвертор Или на Друго место) , ве молиме контактирајте со нас. Ако ви требаат Повеќе Попуст За Рефус Цел(>5 Pcs) , ве молиме контактирајте со нас.
Оваа SDI енкодер поддршка SDI вградени аудио или надворешен аудио(3.)
• Онлајн Телевизија за Емитување(Youtube, Facebook, Ustream, итн.5 mm) изборен од излез видео streamings. USE265-4 L Видео Влезен Интерфејс 4 * SD /HD /3 G SDI + 4 * Стерео Аудио(3. Тој е опремен со 4 канали SD /HD /3 G SDI и 4 канали 3.
• Врска Шематски Дијаграм
На четири канали HEVC H. Јас f преферирате други начини на плаќање метод ( Paypal , Банкарски Трансфер , Запад Унија ект.5 mm) изборен од излез видео streamings
• Да се обезбеди ПАКЕТИ и API за средно развој
• Поддршка на републиканската партија рамка го оценувате settings
• Поддршка на 4 канали SDI локална јамка од
• Поддршка на излез 2 RTMP (main stream & 2 поток) да се различни streaming media server секој канал
• Мрежен интерфејс full-duplex режим со 1000 M брзина
• Поддршка две видео streamings излез (Редовни и secondstream) секој канал
• Поддршка HDCP и HD blue-ray
• A wide area network далечинско управување (Веб control panel)
• Поддршка на различни протокол за пренос на главниот stream & 2 крак секој канал
• Поддршка за MP3 и AAC аудио кодирање формат избор
• Еден клик да се врати на стандардната конфигурација
• Стабилни и ефикасни, поддршка 7 x 24 часа во текот на работното време
• Поддршка 4, 8, 16 канали, 1 U /3 U шасија структура на располагање, max поддршка 16pcs енкодер картички да биде инсталиран
Модел Бр. Ако сте загрижени во врска со Премногу Обичај Членарина , ве молиме контактирајте со нас. Ако ви е потребна Лого, Букви, ПАКЕТИ И API, Други OEM на производ , ве молиме контактирајте со нас. Високата интеграција и трошоците-ефективна дизајн го прават овој уред широко се користи во различни поле како што се CATV дигитални раководител-на крајот, хотел IPTV систем, во живо стриминг емитува, streaming media server и сл. 264 SDI видео енкодер(Модел Бр.5 mm) за Поддршка на Резолуцијата Max Поддршка 1920 x 1080 [email protected] Излезен Интерфејс 4 * Ethernet Порта(RJ45) Видео Кодирање HEVC /H. Ако сакате да знаете Повеќе Детали за Производот , ве молиме контактирајте со нас.5 mm стерео аудио влез поддршка HEVC /H. За 3 U багажник, max поддржува 16pcs енкодер картички да биде инсталиран. Исто така енкодерот работи со онлајн телевизија емитува платформа, како што се You Tube, Ustream, Twitter, итн. ), ве молиме контактирајте со нас.
Не само четири канали, ние, исто така, произведуваат повеќеканални SDI видео енкодер која е преполна со 1 U /3 U кутија.1 К, 48 K, 64 K, 96 K, 128 K, 160 K, 192 K,384 K Земање на Точноста 24 Малку Аудио Податоци-го оценувате 64 Kb /S за да 384 Kb /S Мрежа RJ45 1000 M Интерфејс Програма Стриминг HTTP, UDP /RTP, RTSP, RTMP, ONVIF, HLS, FLV Control Panel ВЕБ Панел (Јазик Приспособливи) Ажурирање на Фирмверот Овозможи со Качувањето Датотеки На Табла Општи
Димензија (W* L* H) 483 * 300 * 40 /мм Бруто Тежина од 2.

За производот

Бренд Име:
URayTech
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
USE265-4L
На текст:
4*SD /HD /3G SDI + 4*Стерео Аудио(3,5 мм)
Излез:
4 * Ethernet Порта(RJ45) + SDI Локална Јамка Од
Streaming Protocol:
HTTP, RTSP, RTMP, UDP /RTP, ONVIF, HLS, FLV
Поддршка Резолуција :
Макс 1920 * 1080P /60fps
Видео Кодирање:
HEVC /H. 265; H. 264 /AVC
Аудио Кодирање:
AAC ,MP3
моќ дисипација:
AC110V~220V; 5W /Канал
Кодот Го Оценувате Контрола:
Од 16Kbps Да 12Mbps од Страна на CBR /VBR Секој Канал
Примена:
IPTV, во Живо Стриминг Емитува, Streaming Media Server
Услуга:
Обезбеди ПАКЕТИ И API За Средно Развој

Избор на клиент