ОЕМ Qotom мини pc одбор Q3060G2-СТР celeron J3060 dual-core Ниска Моќност 6W 3Display Fanless поддршка на windows Linux оперативен СИСТЕМ

ОЕМ Qotom мини pc одбор Q3060G2-СТР celeron J3060 dual-core Ниска Моќност 6W 3Display Fanless поддршка на windows Linux оперативен

Достапно за нарачка
DEN 4272.00
Достапност:


Пратката & Царинските надоместоци :
1. DHL / Федекс Експрес да повеќето земји
3~7 дена да повеќето земји, но купувачот треба да се плати Царински давачки (Увозни давачки, ДДВ и други). Ние не сме одговорни за тоа, но може да се потрудиме да им помогне на купувачот да се намали такси. Прогласување на пониска вредност како $63 по парче е најдобро решение за повеќето купувачи. Ние го правиме тоа со стандардно. Ако ние треба да се прогласи за вистинската вредност, ве молиме оставете порака. Во Германија и Велика Британија : ние мора да се прогласи за вистинската вредност. 2. ПРОЗОРЦИ Express до ЕУ и велика БРИТАНИЈА, без Царински давачки! Тоа е посебен пратката, но само за Европската Унија и Велика Британија. Тоа ќе потрае околу 10~15 работни дена, но не е без Царински давачки! Ние ја прогласи целосна вредност и не контактирате доколку ви треба фактура. 3. J-NET/ EMS да Русија Достави до дестинацијата, во рок од 15~20 дена во поголемите градови. На далечинскиот управувач област, тоа може да потрае околу 25~40 дена. Опис на производот Механички стандард Нано Индустриски Плоча 120mm x 120mm Процесор Intel Celeron Процесор J3060,2 M Кеш, до 2.48 GHz до 6 W TDP bios-от AMI bios-от 64 MBit bios-от Меморија Еден 204-pin DDR3 SDRAM Мал Преглед (SO-DIMM) приклучок за Поддршка DDR3 L 1333 MHz и DDR3 L 1600 MHz SO-DIMM 1.35 V Поддршка 8 GB Max Графика Intel HD Graphics се Прикаже : VGA / HD Видео Три Дисплеј * 2 x HD Видео(порт), 1 x VGA (header) LAN 2 x Realtek 8111 E 1000 M Аудио Realtek ALC662 HD Аудио Декодирање контролор 6 Канал Аудио излез Линија од + МИКРОФОН ВО Порт COM 1 x COM порта насловот USB 2 x На-табла USB 2.0 4 x На-табла USB 3.0 1 x Pin интерфејс USB 2.0 Чување 1 x SATA 3.0 (6 Gb/s) 1 x Мини-PCIE порта Проширување Порт 1 x PCI E xpress Полн Мини Картичка за конектори ( за m SATA SSD ) 1 x PCI E xpress Полн Мини Картичка за конектори ( за WIFI/ Bluetooth/3 G Картичка ) 1 x SIM порта (незадолжително) 1 x SATA моќ конектор 1 x SATA 3.0 конектори (6 Gb/s) 1 x DDR3 SO-DIMM штекер 1 x Преден панел заглавие 1 x GPIO заглавие 1 x Сериски порт заглавие 1 x D-sub заглавие 1 x Автоматски се подигне скокач 1 x USB 2.0 заглавие 1 x Аудио насловот Преден Панел 1 x Притисни копче за вклучување/OFF 1 x Моќ LED 1 x IR Приемник 2 x USB 3.0 порти 2 x USB 2.0 порти на Црна табла 1 x DC во конектор 2 x HD Видео Конектори 2 x RJ45 1000 M пристаништа 2 x USB 3.0 Порти 1 x Микрофон во порт 1 x Говорник од пристаништето Напојување 12 V DC Работна состојба Операција Температура -10º-50ºC Работа Влажност 10%-90% Релативна Влажност, Не-Кондензирање Додатоци Кабел за SATA HDD Детални Слики Карактеристики & Изведби
1)Голема сигурност
Со донесувањето на Braswell ултра-ниска потрошувачка на енергија процесор и префрлување во режим за напојување, Q3060 G2-СТР матична плоча може да се обезбеди стабилен, доволен и ефикасна енергија. Стабилноста на матичната плоча е дополнително загарантирано со прекинувачки режим на напојување применуваат во меморијата, премногу. Сите надворешни уреди на матичната плоча е составен од некои анти-статички и џем-доказ компоненти кои обезбедуваат работата на стабилен и ефикасен систем.
2)Со Високи Перформанси
Тоа значително ја зголемува ефикасноста на платформа со вработување на Haswell/Broadwell чипсет на Intel и SATA3.0
3)Целосна Поддршка на bios-от
Поддршка Diskless подигнување и Разбуди на LAN
4)Работна Состојба
Работна Температура:-10℃~50℃
Работна Влажност:5%~95%(Не-гел) Главни Карактеристики
1.Одборот Intel Celeron Процесор J3060 (2М Кеш, 2.48 GHz, Braswell)
2.Dual-Core 2.48 GHz
3.Поддршка 1*SO-DIMM DDR3 L 1333 MHz
4.Со 1*Мини PCI-E,1*SIM Слот(Опционално),Поддршка за WIFI или 3 G модул
5.Со 1*МИНИ SATA,Suppot SSD;1x SATA 2.5 инчен Порта
6.Со 2*LAN Порти,4*USB Порти
7.Fanless Дизајн,Без Бучава

За производот

Бренд Име:
qotom
Почетен Датум:
2013
Хард Диск Интерфејс:
MSata и Sata
Чипсет Производител:
Intel
Пристаништа:
VGA,Ethernet,HDMI,Wifi,USB 2.0,Bluetooth,USB 3.0
Меморија Тип:
DDR3
Со ПРОЦЕСОРОТ:
Yes
Број На Модел На:
Q3060G2-P
Тип Socket:
одборот на процесорот
Примена:
Десктоп
Пакет:
Yes
Максимална Ram Капацитет:
8 GB
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Меморија канал:
Еден
FSB / ХТ:
1333MHZ
Чипсет:
Intel J3160
Форма Фактор:
Мини-ITX
Објектот Состојба:
Нови
ПРОЦЕСОРОТ:
Intel Celeron Процесор J3060 (2М Кеш, до 2.48 GHz)
Големина:
12*12 cm
com:
1* COM
Тип Socket:
DDR3L 1333Mhz 1.35 V
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани

Избор на клиент