10L циркулираат кулер чилер застрашувачки машина -10 целзиусови степени Степен за ротари испарувачот rotavap & хемиски реактори

10L циркулираат кулер чилер застрашувачки машина -10 целзиусови степени Степен за ротари испарувачот rotavap & хемиски реактори

Достапно за нарачка
DEN 88800.00
Достапност:


10 L доставува чилер -10 целзиусови степени Степен за ротари испарувачот & хемиски реактори
Со појавување на поврзување на цевка
Објектот бара моќност 220 V
Проток : 15 L/мин
На Точноста : 0.5 Целзиусови Степени Степен
Ние може да обезбеди посебен облик,посебен капацитет тешки ѕид лабораториско стакло и други заеднички големина.
Имаме многу видови на лабораториски инструменти,не може да се наведат сите од нив во продавница,ако имате било услов за лабораториски инструмент слободно контактирајте со нас.
1 Се направени од G3.3 borosilicate стакло.
Оваа borosilicate стакло со ниска линеарен коефициент на експанзија е идеален избор за fabricating лабораториско стакло.
Annealing Точка 560 C Линеарен Коефициент на Ширење 32×10-7/C
Омекнување Точка 820 C
2 дебелината на колба ѕид е 2.5 mm.
3 сите на делови како што е подолу :
2000ml Електрични Греење Мантија (220 V) (380 целзиусови степени Степен) 1 PC
Лабораторија менгеме 1 КОМПЛЕТ
сет од дестилација стакло вклучуваат делови како што е подолу,
2000ml 2 вратот врела колба 1pc
2000ml пополнување колба 40/38 и 24/40 заеднички 1pc
дестилација главата со 40/38 и 24/40joint 1pc
300мм Серпентина кондензаторот со 24/40 заеднички 1pc
примачот/separatory инка со тефлон вентил и 24/40 заеднички 1pc
Клиенти забелешка, ве молиме да ги прочитате пред да ја купите
Плаќање :
Плаќањето мора да се примени во рок од 3 дена од денот на аукција крајот на денот.
Превозот :
Ние само бродот да aliexpress потврди адреса. Ве молиме натпревар вашата адреса со aliexpress пред да се изврши плаќање.
Ние брод во светот! Купувачи се одговорни за должност данок. Ве молиме љубезно ве молиме оставете го вашиот телефонски број за да ги пополните international shipping етикета цел.
Ние користиме стандарден EMS,USPS,UPS-от,FEDEX,DHL превозот. Побрзо превозот е на располагање по барање. Дополнителни превозот бесплатно ќе се применуваат.
Сите производи ќе бидат испорачани од по 48 часа (освен сабота, недела и Празници).
Комбинираат превозот е достапен.
Недостаток & кршење :
Ние се одговорни за оштетените објекти за време на превозот. На клиентите ќе имаат бесплатен замена, и бесплатен превозот.
Ве молиме контактирајте со нас веднаш, ако било скршени предмети се наоѓаат додека го отвори пакетот.
Политика на враќање :
Гаранција за парите назад. Ако не сте задоволни со предмети, ве молиме испратете ги врати во рок од 7 дена во оригинално пакување и состојба,
и ќе добие целосна наплата помалку превозот. Ве молиме да не се вратат на производи без наша дозвола.
Контакт со нас на :
Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас преку Alibaba Trademanager или нашата компанија
Веб Страна : Пекинг Getty Лабораториско Стакло Co.,Ltd.

За производот

Класификација:
Лабораториска Опрема За Ладење
Место на Потекло :
Пекинг Кина (Копно)
is_customized :
Yes

Избор на клиент