2017+ 218-0755046 218 0755046 нови оригинални BGA чипсет за лаптоп бесплатен превозот

2017+ 218-0755046 218 0755046 нови оригинални BGA чипсет за лаптоп бесплатен превозот

Достапно за нарачка
DEN 710.40
Достапност:


Драги пријатели,
Ве молиме обрнете внимание на следново настава по приемот на нашата чипови
На BGA чипови ќе купите од нашата компанија се од висока технологија, како и прецизни како нанометри.
За мала количина на чипови, тие се изложени на воздух по се преземат надвор од пакетот. Затоа тие веројатно ќе се придржуваат до некои влажност. На тој начин, со цел да се избегне квалитет проблем, ние препорачуваме да се стави во внатрешноста на печење комора за најмалку 24 часа на 100°-110°.
Кога лемење, ве молиме бидете сигурни дека температурата за Олово-Free/Не Pb BGA чипови е 245°260° (Максимум), на Чело/Pb BGA чипови 180°205° (Максимална).
На лемење процесот е комплициран. Лемење/замена на чипови мора да биде управувана од страна на инженери кои имаат умешен вештини.
Како BGA чипови се кршливи, complicatedly структуриран, со бројни топки, било малку погрешна позиционирање, безгрижно температура-контрола, или нецелосни чистење PCB одбори ќе резултира со недоволна лемење или исчезнати лемење. Чипови ќе, како резултат на тоа, умре.
BGA чипови се лесно да се добие скршени од несоодветно лемење. Пред купување, треба да се разгледа 3 точки :
1) да Имаат сте го купиле право чипови?
2) Дали имате соодветна опрема?
3) Дали сте умен доволно да лемење на чипови?
Нашата предност
нашата компанија е специјализирана во BGA чипови за над 10years.
Ние сме многу запознаени со ефикасноста на чип. квалитетот на чип е многу строга контрола, за Да се осигура дека секој чип испраќа надвор е многу добар квалитет.
добредојдени се сите кои се искусни во BGA чипови да ги купите во нашата продавница повторно.
за оние кои не се запознаени со BGA чипови,ние ќе опаѓа со благодарност.
Испорака
1.- Ние можеме да брод на сите производи во светот.Бесплатен превозот од пост воздух mail.
2.- DHL, Fed Ex, ТНТ, UPS-от, EMS, aliexpress standared превозот се на сите достапни.
3.- Објектот ќе бидат испратени со 3 дневна по добивањето на плаќање.
4.- Ве молиме бидете сигурни дека вашата испорака, адреса и контакт телефонски број се точни кога ќе се направи нарачка.
5.- Можете да ги пратите на состојбата на вашиот производ веб-сајт, откако тие се испраќаат надвор.
Гаранција
1.- Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под ре-saleable состојба).се враќа, ако делови кои се користат со машини, нема да биде прифатлив.
2.- Откако ќе се вратени предмети, ние ќе ја испрати на заменува оние назад колку што е можно поскоро.
3.- Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или под он-нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на делови.

За производот

Бренд Име:
BXV
Тип:
Вози IC
Состојба:
Нови
Примена:
компјутер
Напон:
Меѓународниот стандард
Моќ Дисипација:
Меѓународниот стандард
Температурата На Работа:
Меѓународниот стандард
Број На Модел На:
218-0755046
is_customized:
Yes
Пакет:
BGA

Избор на клиент