1X автомобил стил Автомобил Авто LED T10 194 W5W Canbus 33 smd 5630 кри LED Сијалица за грешка led светло паркинг T10 ДОВЕДОА Автомобил Страна Светлина
Новак - 23 %

1X автомобил стил Автомобил Авто LED T10 194 W5W Canbus 33 smd 5630 кри LED Сијалица за грешка led светло паркинг T10 ДОВЕДОА

Достапно за нарачка
DEN 349.44
DEN 269.00
Достапност:

1 X автомобил стил Автомобил Авто LED T10 194 W5 W Canbus 33 smd 5630 кри LED Сијалица за грешка led светло паркинг T10 ДОВЕДОА Автомобил Страна Светлина
100% сосема нов и висок квалитет
Супер светла бела, долготраен живот, лесно да го инсталирате
Нова LED технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 40% до 80%
Доаѓаат со вграден-во CANBUS оптоварување отпорници за да се избегне OBC код за грешка
Погоден за повеќето видови на автомобили, RV, чамци и така натаму
Компатибилен со : 194,T10,W5 W 147 152 158 159 161 168 184 192 193 259 280 285 447 464 555 558 585 655 656 657 1250 1251 1252 ..(За повикување Само)
Спецификација
LED Чип Тип : 5630 SMD
LED Чип П'ty : 33 чипови
LED боја : Бела
Школка во боја : Златна
Приклучок тип : T10 / W5 W / 194 ..
Напон : 12 V само
Моќност : 10 W
Температура на бојата : 600
Прозрачна флукс : 800 LM
Животниот век : 60, 000 часа
Количина : 1 buc

За производот

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Wattage:
10W
Леќа:
Вклучени
Бренд Име:
HoldCY
Име На Модел:
8987
Lumens:
800LM
Автомобил Производител:
Тојота
За Возило Брендови/Модел:
Тојота
Извор На Светлина:
LED
Материјал Тип:
Алуминиум
Напон:
DC12V
Автомобил модел:
СИТЕ АВТОМОБИЛИ
Година:
2016 година
Специјални Функции:
автомобил led светло
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип На Објект:
Царинење Светла
Објектот Тежина:
0.035g

Избор на клиент