10PCS/МНОГУ MAX6649MUA+T MAX6649MUA MAX6649 6649MUA MSOP8 СЕНЗОР ЗА ТЕМПЕРАТУРА

10PCS/МНОГУ MAX6649MUA+T MAX6649MUA MAX6649 6649MUA MSOP8 СЕНЗОР ЗА ТЕМПЕРАТУРА

Достапно за нарачка
DEN 330.24
Достапност:

Datasheets MAX6646-49 Производ Фотографии MSOP-8
8-TSSOP 8-MSOP Mfg Апликацијата Белешки Компензираат за Ideality Фактор и Серија Отпор Разлики помеѓу Термо-Чувство Диоди
Продолжен Опсег На Температура-Уреди Со Покажувач На Идентичен
Ефект на PC Одбор Трага Ширина на Далечински-Диоди Температура-Сензор Точноста
Термичка Управување Прирачник Производ Модули за Обука Олово (Sn Pb) Финиш за COTS
Долгорочно Снабдување Програма Стандарден Пакет 50 Категорија Сензори, Transducers Семејство Температурни Сензори, Transducers Серија - Пакување Цевка Тип на Сензор на Дигитални, Локални/Далечински уреди со покажувач на Температурата - Локални 0°C ~ 145°C, уреди со покажувач на Температурата - Далечински 0°C ~ 145°C Излез Тип на SMBus Напон - Понудата 3 V ~ 5.5 V Резолуција 11 б Карактеристики One-Shot, Излез Прекинувач, Програмабилни Граница, Standby Режимот Точност - Највисок (Најниска) ±2°C (±3°C) Тест Состојба 60°C ~ 100°C (0°C ~ 125°C) Оперативен Температура -55°C ~ 125°C Пакет / Случај 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00 mm Ширина) Снабдувачот Уред Пакет 8-u MAX Онлајн Каталог на Температурата на Систем за Следење

За производот

Температурата На Работа:
PDF
Моќ Дисипација:
PDF
Напон:
PDF
Број На Модел На:
MAX6649MUA+T
Состојба:
Нови
Тип:
PDF
Примена:
PDF

Избор на клиент