ткаенини - Fama.mk

сјае залепени сјајот sequins чипка ткаенина JRB-71803-3 африкански sequins tulle решетката ткаенина за свадба се облекуваат
Новак-16 %
сјае залепени сјајот Sequins чипка ткаенина JRB-71803-3 африкански Sequins Tulle решетката ткаенина за свадба се облекуваат

добредојдовте на нашиот магазинОпис На Производот1 Сјајот нето чипка ткаенина.2 Ширина : 5152".3...

3936.00 DEN 3306.00
Достапност: Достапно за нарачка
Класичен Американски Стил Paisley Жакард Ткаени Внатрешни работи Тапацир Троседот Мебел Ткаенини 140cm Ширина Продаваат од страна

Точка Име : Жакард Полиестер Плетени Ткаенини Ткаенини : Многу Мека Текстура & Средна Тежина Ткаенина за

DEN 671.52
Достапност: Достапно за нарачка
Роуз црвено розова 3D флорални со металик жакард ткаенини за облека tissu telas tecidos stoffen крпа текстилни БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ
Новак-45 %
Роуз црвено розова 3D флорални со металик жакард ткаенини за облека Tissu Telas Tecidos Stoffen крпа текстилни БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

дворот дворот дворот дворот дворот дворТип : 3 D Флорални жакард ткаенина за шиење Боја : црвена Роза / А п

2323.20 DEN 1278.00
Достапност: Достапно за нарачка
Нова мода индиго слива цвет сатен свила ткаенини за крпеница,венчаница,тапацир ткаенина троседот scrapbooking од метар
Новак-5 %
Нова мода индиго слива цвет сатен свила ткаенини за крпеница,венчаница,тапацир ткаенина троседот Scrapbooking од метар

Добредојдовте на Радоста продавница,Слободни трговскиИме на производ : Африкански brocade свила сатен тка

559.68 DEN 532.00
Достапност: Достапно за нарачка
Typ3-5 150*300cm Цвет и Лист Tassel Чипка Ткаенина Guipure Чипка Ткаенина За Шиење Облека Свадба се Облекуваат Кукла Diy
Новак-22 %
Typ3-5 150*300cm Цвет и Лист Tassel Чипка Ткаенина Guipure Чипка Ткаенина За Шиење Облека Свадба се Облекуваат Кукла Diy

Опис Детали : Тоа е добро за украсување на : јака, половината, ткаенината , појас, булчински ,слика рамки, ф

1487.52 DEN 1160.00
Достапност: Достапно за нарачка
100x90cm висока крај Металните Жакард Brocade Ткаенина, 3D жакард ткаенина, деца предиво обоена ткаенина за Фустан, Здолниште
Новак-20 %
100x90cm висока крај Металните Жакард Brocade Ткаенина, 3D жакард ткаенина, деца предиво обоена ткаенина за Фустан, Здолниште

Добредојдовте на Радоста продавница,Слободни трговскиИме на производ : дворобоена ткаенинаМатеријал :

549.12 DEN 439.00
Достапност: Достапно за нарачка
150*300cm Шупливи White/Black Цвет Tassel Чипка Ткаенина Guipure Чипка Ткаенина За Шиење Облека Свадба се Облекуваат Кукла Diy
Новак-22 %
150*300cm Шупливи White/Black Цвет Tassel Чипка Ткаенина Guipure Чипка Ткаенина За Шиење Облека Свадба се Облекуваат Кукла Diy

Опис Детали : Тоа е добро за украсување на : јака, половината, ткаенината , појас, булчински ,слика рамки, ф

1487.52 DEN 1160.00
Достапност: Достапно за нарачка
135CM Широк 8ММ Тенка Црвена и Виолетова Цветни Печати Свила Chiffon Ткаенина за Летна Облека се Облекуваат Кошула E418
Новак-10 %
135CM Широк 8ММ Тенка Црвена и Виолетова Цветни Печати Свила Chiffon Ткаенина за Летна Облека се Облекуваат Кошула E418

135cm широк,8mmТоа е многу тенки,добро за летен фустан,блуза.Цената за 1meter,ќе добиете континуирани парче док

1584.00 DEN 1426.00
Достапност: Достапно за нарачка
16 мм Еластична Свила Палачинка Де Chine Ткаенина Mulberry свила 108 см ширина Сребрена црна, сина, виолетова 10 метри мали

Политика на враќање : Вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас луѓето од

DEN 17184.00
Достапност: Достапно за нарачка
QUANFANG 6pcs многу Божиќ Серија,Печатени NonWoven Мека Чувствува Ткаенина,Од Дома Декорација,За Шиење Кукли Занаети 19x29cm
Новак-30 %
QUANFANG 6pcs многу Божиќ Серија,Печатени NonWoven Мека Чувствува Ткаенина,Од Дома Декорација,За Шиење Кукли Занаети 19x29cm

започнетекрајотQUANFANG 6pcs многу Божиќ Серија,Печатени Non Woven Мека Чувствува Ткаенина,Од Дома Декорација,За

392.64 DEN 275.00
Достапност: Достапно за нарачка
42 боја мешани жолт цвет Печатени памук Ткаенини за рачно изработени Шиење Комбинација Везана Завеса DIY занает 20*30cm Пот
Новак-5 %
42 боја мешани жолт цвет Печатени памук Ткаенини за рачно изработени Шиење Комбинација Везана Завеса DIY занает 20*30cm Пот

Совршен за Декорација;Име : ТкаенинаМатеријал : памукГолемина : appox 20*30cmТежина : appox 7.5 грамаГолемина : Меш

478.56 DEN 455.00
Достапност: Достапно за нарачка
JRB-2056 Златна 20CM Ширина Sequin Сјајна ласерски Tassel Дополнителните Украси За Diy латинска Танц Облечи Костим Дома Декорација
Новак-16 %
JRB-2056 Златна 20CM Ширина Sequin Сјајна ласерски Tassel Дополнителните Украси За Diy латинска Танц Облечи Костим Дома Декорација

добредојдовте на нашиот магазинОпис На Производот1 tassel раб .2 Ширина : 20cm.3 Должина : 30 метри по парче.4 Мод

4929.60 DEN 4141.00
Достапност: Достапно за нарачка
мешани 10design црвениот цвет Печатени Памук Ткаенини за рачно изработени Шиење Материјал Комбинација Везана Завеса DIY занает
Новак-5 %
мешани 10design црвениот цвет Печатени Памук Ткаенини за рачно изработени Шиење Материјал Комбинација Везана Завеса DIY занает

Совршен за Декорација;Име : Памук ТкаениниМатеријал : ПамукГолемина : appox 20*30cmТежина : appox 6gramsГолемина : ме

137.28 DEN 131.00
Достапност: Достапно за нарачка
Нов модерен светла злато streamer полиестер жакард ткаенина и класичната тотем се облекуваат палто одговараат на ткаенина
Новак-18 %
Нов модерен светла злато Streamer полиестер жакард ткаенина и класичната тотем се облекуваат палто одговараат на ткаенина

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична инд

1164.00 DEN 955.00
Достапност: Достапно за нарачка
2017 нов доаѓа Африканско guipure чипка ткаенина Еластична чипка за свадба фустан ткаенина Полиестер најновите венчаница 5yard/многу
Новак-22 %
2017 нов доаѓа Африканско Guipure чипка ткаенина Еластична чипка за свадба фустан ткаенина Полиестер најновите венчаница 5yard/многу

африкански guipure чипка ткаенина 2015 сребро Секси Дами Облека Африкански Полиестер Чипка Ткаенина кабелот

2976.00 DEN 2321.00
Достапност: Достапно за нарачка
Увоз на Јапонски увозот на море кит фонтана Meng Da памук цртан филм печатени ткаенини профил есен, одговараат на ткаенина вкочанетост
Новак-30 %
Увоз на Јапонски увозот на море кит фонтана Meng Da памук цртан филм печатени ткаенини профил есен, одговараат на ткаенина вкочанетост

Ширина : 136cmТежина : 270g / mСостојки : памуктежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел ymhttps : / / item.taobao

858.72 DEN 601.00
Достапност: Достапно за нарачка
Georgette печатени свила ткаенини, цртан филм луѓе шема, дише ткаенина, мало чиста, шие за врвот, шамија, да се облекува, занает

Јас ви препорачуваме да се направи шамија или фустан Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската и

DEN 545.76
Достапност: Достапно за нарачка
Печатени чиста памучна ткаенина, цртан филм шема, кит, печатење, влага абсорбента, шие за врвот, панталони, фустан, костим, занает

Совет 5 Избегнувајте силно сонце.Совет 2 Користење на неутрален детергент наместо обичен сапун, не енер

DEN 383.52
Достапност: Достапно за нарачка
10yards Сатен ткаенина, свадба, свадба, поставата ткаенина, костим да се шие, еластична ткаенина 206color во акции трговија на

килограм Широк : 150cm Должина : 10yards Материјал : 97% полиестер + 3% spandex Тежина : 135g / метар Ако сакате други бои.

DEN 2784.00
Достапност: Достапно за нарачка
етничките розова сина, црна големиот кинески peony флорални цвет пастирски памук, лен ткаенини за tablecloth завеси рачно производство
Новак-14 %
етничките розова сина, црна големиот кинески Peony флорални цвет пастирски памук, лен ткаенини за Tablecloth завеси рачно производство

22.36 / метар 17.89 / метар 19.35 / метар 11.01 / метар 20.21 / метар Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушт

552.00 DEN 475.00
Достапност: Достапно за нарачка
50*150cm Сомот Памучна Ткаенина Метар Кадифен Telas Tissus Комбинација Ткаенина за Шиење производство на Текстил рачно изработени
Новак-5 %
50*150cm Сомот Памучна Ткаенина Метар Кадифен Telas Tissus Комбинација Ткаенина за Шиење производство на Текстил рачно изработени

ОписAnswer : ___________________________ Note : Сите ткаенини се скрати со рака Објектот може да ја напушти суровини раб, и

431.52 DEN 410.00
Достапност: Достапно за нарачка
Оризова Бела Водат Lycra Памук Ткаенини конфекција Конфекција Здолниште Преку Дното Поставата Ткаенина
Новак-10 %
Оризова Бела Водат Lycra Памук Ткаенини конфекција Конфекција Здолниште Преку Дното Поставата Ткаенина

modname=ckeditorШирина | 115cmМатеријал | Памук + Spandex (Мал)Текстура | малку тенка и мека кожаfriendly микроперспектива

431.52 DEN 388.00
Достапност: Достапно за нарачка
135CM Широк 400G/M Тежина Розова боја и Цветни Печати Полиестер Ткаенини за Пролет и Лето Облечи Кошула Јакна E382
Новак-10 %
135CM Широк 400G/M Тежина Розова боја и Цветни Печати Полиестер Ткаенини за Пролет и Лето Облечи Кошула Јакна E382

ширина : 135cm.дебелина : 400g тежина по метарцената за еден метар,ќе добиете континуирани парче, ако го купит

1392.00 DEN 1253.00
Достапност: Достапно за нарачка
2colors Јапонски цутот на црешни печатени памук ткаенини за облека кимоно торба маса крпа DIY комбинација tissu tissus божиќ
Новак-40 %
2colors Јапонски цутот на црешни печатени памук ткаенини за облека кимоно торба маса крпа DIY комбинација Tissu Tissus божиќ

Име : Јапонски цутот на црешни печатени памук ткаениниСостав : 100% памукШирина : 140cmТежина : 150g / метар

844.80 DEN 507.00
Достапност: Достапно за нарачка
360 см француски уметност крива чипка Sequins нето ткаенини шампањ злато сјајна партија се облекуваат решетката ткаенина за шиење

Оваа ткаенина sequins е залепени технологија.Поради процесот карактер, некои sequins на ткаенина ќе се случи д

DEN 3834.24
Достапност: Достапно за нарачка
2Meter Печатење Цутот на црешни Цвет Полиестер Ткаенини За Шиење Облека Мода Жените Dheongsam Свадба се Облекуваат Кукла Diy
Новак-22 %
2Meter Печатење Цутот на црешни Цвет Полиестер Ткаенини За Шиење Облека Мода Жените Dheongsam Свадба се Облекуваат Кукла Diy

Опис Детали : Тоа е добро за украсување на : јака, половината, ткаенината , појас, булчински ,слика рамки, ф

1727.52 DEN 1347.00
Достапност: Достапно за нарачка
DIY рачно изработени Дома Декорација Цвет Полн Цут Памучна Облека Ткаенини за Шиење Plaid Мрачно Крпа Комбинација Постелнина
Новак-15 %
DIY рачно изработени Дома Декорација Цвет Полн Цут Памучна Облека Ткаенини за Шиење Plaid Мрачно Крпа Комбинација Постелнина

започнетекрајотorh Quilting Печ DIY Рака DIY рачно изработени Дома Декорација Цвет Полн Цут Памучна Облека Ткае

431.52 DEN 367.00
Достапност: Достапно за нарачка
БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 1pcs 100cm*150cm Chiffon газа материјал за фустан марами Chiffon внатрешна обвивка шамија печати Шиење евтини

Големина : 100cm*150cm=1 Многу 200cm*150cm=2 Многу 300cm*150cm=3 Многу ...Пакетот Вклучува : 1 Lot = 100cm*150cm2 Многу= 200cm*150cm3 Многу= 3

DEN 301.92
Достапност: Достапно за нарачка
1Yard 91*130cm,3D Мека Tulle Везови Чипка Ткаенина,Декоративни Облека за Шиење Облека Блуза Здолниште Комбинација за Деца Крпа

дворот дворот дворот дворот дворот дворот дворот дворЗа Големина На : Цена е 1 двор, ширина 130cm 1 двор=91cm(д

DEN 744.00
Достапност: Достапно за нарачка
увезени од памук печатени сино зелена high-end обичај облека панталони грб фустан ткаенина ткаенина ткаенина
Новак-18 %
увезени од памук печатени сино зелена High-end обичај облека панталони грб фустан ткаенина ткаенина ткаенина

Ширина : 140cmСостојки : памуктежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел MDSShttps : / / item.taobao.com / item.htm?spm=a

1252.32 DEN 1027.00
Достапност: Достапно за нарачка
На високо-одделение капи, шалови материјал,боја на совет имитација фокс крзно крпа,faux крзно ткаенина,ткаенина за крпеница,20cm*90cm/еез
Новак-10 %
На високо-одделение капи, шалови материјал,боја на совет имитација фокс крзно крпа,faux крзно ткаенина,ткаенина за крпеница,20cm*90cm/еез

метарФункција : Содржина : 100% Синтетички Големина : 20cm*90cm Еден компјутери Тежина : 300 грам Куп Должина : 4~5cm

909.12 DEN 818.00
Достапност: Достапно за нарачка
Презентацијата 1112 Од предлозите